Lütfen yardımcı olurmusunuz?

Konu 'Dil ve Anlatım 11. Sınıf' bölümünde gozdeee33 tarafından paylaşıldı.

1. gozdeee33

gozdeee33 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0

"Onun iyi ve dürüst bir insan olduğundan dün de bugün de kuşkuya düşmüyorum" cümlesindeki anlatım bozukluğunun nedeni ve cümlenin doğru biçimini yazarmısınız?
  2. xqyzm

xqyzm Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

"Onun iyi ve dürüst bir insan olduğundan dün de bugün de kuşkuya düşmüyorum" cümlesindeki anlatım bozukluğunun nedeni ve cümlenin doğru biçimini yazarmısınız?
    Genişletmek için tıkla...
    burdaki anlatım bozukluğu gereksiz sözcük kullanımıdır. dün de kelimesi gereksiz olarak kullanılmıştır. cümlenin içinde olan bugün de kelimesi zaten dün de dürüst ve güvenilir olduğu anlamını verir. cümlenin doğrusun "Onun iyi ve dürüst bir insan olduğundan bugün de kuşkuya düşmüyorum" olucaktır.
    gozdeee33 bunu beğendi.
  • gozdeee33

gozdeee33 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bir başka sorum daha olacak "Lagos'un da diğer büyük ve kalabalık şehirlerde birçok ortak özelliği var()çekilmez bir trafik()yoksul kenar mahalleleri()tek başınıza gezemeyeceğiniz bölgeler" boşluklara hangi noktalama işaretleri gelmelidir?
  • xqyzm

xqyzm Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

bir başka sorum daha olacak "Lagos'un da diğer büyük ve kalabalık şehirlerde birçok ortak özelliği var()çekilmez bir trafik()yoksul kenar mahalleleri()tek başınıza gezemeyeceğiniz bölgeler" boşluklara hangi noktalama işaretleri gelmelidir?
    Genişletmek için tıkla...

"Lagos'un da diğer büyük ve kalabalık şehirlerde birçok ortak özelliği var( ; )çekilmez bir trafik(,)yoksul kenar mahalleleri(,)tek başınıza gezemeyeceğiniz bölgeler"

sanırım böyle olacak ;)
  • Sayfayı Paylaş