Makine Teknolojisi Alanı Dal Programları

Konu 'Makine Teknolojisi' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113

1.BİLGİSAYAR DESTEKLİ ENDÜSTRİYEL MODELLEME

Tanımı: Makine ressamının sahip olduğu, bilgisayarlı iki ve üç boyutlu makine çizimleri yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Makine teknolojisi alanında endüstriyel modellemeciliğin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

2. BİLGİSAYAR DESTEKLİ MAKİNE RESSAMLIĞI
    Tanımı: Makine ressamının sahip olduğu, bilgisayarlı iki ve üç boyutlu makine çizimleri yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Makine Teknolojisi alanında makine ressamı yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

3.ENDÜSTRİYEL KALIP
    Tanımı: Endüstriyel kalıpçının sahip olduğu, sac, metal, hacim ve plastik kalıp imalatı yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Makine Teknolojisi Alanında Endüstriyel kalıpçı yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

4. BİLGİSAYARLI MAKİNE İMALATI
    Tanımı: Bilgisayarlı makine imalatçısının sahip olduğu, bilgisayarlı CNC tezgahlarında makine imalatı işlemlerini yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Makine Teknolojisi alanında Mermer işlemeciliği yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

5. MERMER İŞLEME
    Tanımı: Mermer işlemecisinin sahip olduğu, mermer imalat işlemlerini yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Giyim üretim teknolojisi alanında hazır giyim model makineciliği mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

6. MAKİNE BAKIM ONARIM
    Tanımı: Makine bakım ve onarımcısının sahip olduğu, makinelerin temel bakım ve onarımını yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Makine Teknolojisi alanında makine bakım ve onarımcısının yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Kasım 2013
  2. Senarist

Senarist Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    29
    Konu sabit.

Sayfayı Paylaş