Malezya'da Üniversite Eğitimi

Konu 'Yurt Dışında Eğitim' bölümünde MalezyaEgitim tarafından paylaşıldı.

 1. MalezyaEgitim

  MalezyaEgitim Üye

  Katılım:
  5 Ocak 2012
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Malezya’da Eğitimin Avantajları

  Yurtdışında eğitim görmeyi düşünen öğrenciler ve velileri için nerede, nasıl ve hangi şartlar altında eğitim alacaklarının kararını verirken dikkat etmeleri gerek pek çok kriter vardır. Eğitim adresi olarak Malezya’yı seçmenin öne çıkan en büyük faydaları şunlardır;

  Kaliteli Üniversiteler: Malezya’da eğitim kurumları, özellikle üniversiteler, Malezya Eğitim Bakanlığı tarafından çok yakın bir şekilde izlenir. Üniversite eğitiminde dünyada en üst sıralara çıkmak ve özellikle de yabancı öğrenciler ile dünya genelinde gelecek için iyi ilişkiler kurmak Malezya devletinin 2020 yılı için kendisine koyduğu hedefler arasında önemli bir yer tutmaktadır.

   İngiltere, Amerika, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve Fransa’daki Yüksek Öğrenim Kurumlarının niteliklerinde eğitim programlarının daha uygun maliyetle ve kaliteyle sunulması standart bir uygulamadır.

  Ekonomik Yaşam Giderleri: Malezya'da yaşam diğer ülkelere göre daha ekonomiktir. Özellikle mevsim olarak sürekli sıcak bir havanın olması ve kış yaşanmaması ısınma vb. ihtiyaçları ortadan kaldırmaktadır.

  İngilizce Pratiği: Malezya'da eğitim gören öğrencilerimiz, yabancı dil olarak İngilizceyi hem eğitimlerinde hem de dışarıdaki günlük hayatlarında kullandıkları için daha iyi özümserler. Malezya, birçok farklı kültürden oluşmuş olan yapısı ile Malay, Çinli, Hindistanlı, Pakistanlı ve benzeri bir çok ülkeden gelen öğrencilerle ve yerli halklarla iletişim içerisinde bulunmak suretiyle gerek onların dilleri gerekse kültürel ananelerini öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmaktadır. Bunlar da ileriki yıllarda iş bulmalarında önemli bir avantaj olacak bir özelliklerdir.

   Malezya farklı birçok din ve ırkın bir arada birbirlerine hoşgörülü, barış ve huzur içinde yaşadığı çok kültürlü bir toplumdur. Giden tüm arkadaşlarımız hiçbir dışlanma, ayrımcılık veya kötü muamele ile karşılaşmadan eğitim hayatlarını sürdürebilecekleri bir ülkedir Malezya.

   Sorunsuz vize ve göçmenlik işlemleri, yabancı öğrencilerin Malezya yüksek eğitim kurumlarına kolay girişlerinde sağlar.

   Malezya istikrarlı bir hükümet, sağlıklı bir ekonomi, sosyal güvenlik ve ciddi anlamda düşük suç oranı olan bir ülkedir. Ayrıca doğal afetlerden (Deprem, Yanardağ, Sel, Tusunami vb.) korunaklı bir coğrafyada bulunmaktadır.

   Yemek kültürü olarak birçok farklı kültürün esintilerini bulabileceğiniz Malezya'da helal gıda uygulaması ile Müslüman insanların yabancı ülkelerde olan yemek endişelerini ortadan kaldırmaktadır.

  Malezya Üniversitelerinin Genel Özellikleri ve Avantajları

   Malezya eğitime ve ilerlemeye yaptığı yatırımı neredeyse hiçbir sektörde yapmamaktadır.
  Yıllık 1,800 $ ‘dan başlayan harç ücretleriyle devlet üniversitelerinde okuyacağınız gibi, 5000$’dan başlayan ücretlerle özel üniversitelerde okumanız da mümkündür.
   Malezya Üniversite’lerine sınavdan alınan puanın bir önemi olmaksızın, sadece lise diplomanızla başvurmanız mümkündür.
   Tüm üniversitelerde çok iyi düşünülmüş kampüs mimarisi dikkat çekmektedir.
   Eğitime verilen önemi özellikle üniversitelerin kütüphaneleri görülünce daha iyi anlaşılmaktadır. Geniş bilgi kaynakları, bilgisayar laboratuarları, kablolu/kablosuz internet hizmeti, ferah çalışma ortamları ile öğrencilerini araştırmaya ve gelişmeye sevk etmek için tüm ince detaylar teker teker hayata geçirilmiştir.
   Tüm üniversitelerde , öğrencilik hayatında sorun oluşturan barınma problemi geniş yurt tesisleri ile çözülmüş, üniversite içerisinde öğrencilerin eğitimini aksatabilecek olan güvenlik, sağlık ve benzeri sorunlar minimuma indirilecek şekilde planlanmıştır.
   Zaman zaman yoğun geçen ders ve sınav dönemlerinde öğrencilerin stres atabilmeleri için spor tesisleri, kafeteryalar, lokantalar, eğlence mekanları ve programları gibi imkanlar itinayla düzenlenmiştir.

  :) Saygılar...

Sayfayı Paylaş