Masa Üstünüz Kaybolduysa

Konu 'Bilişim Teknolojileri' bölümünde Moderatör Muhammet tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Muhammet

Moderatör Muhammet Muhammet Dilmaç Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük

Arkadaşlar bazen bir programı kapatmaya çalışırız hata verir şimdi sonlandır deriz bunun üzerine program kapanır fakat masaüstümüz gözükmez. Bunun sebebi kapattığımız program direk olarak explorer.exe ile alakalıdır. Explorer.exe bir sistem dosyasıdır. Windowsun bize vermiş olduğu bir sistem dosyası şuana kadar anladığım kadarıyla masaüstü için gerekli olan bir sistem dosyası masa üstü derken ekran yani dosyalarınızın bulunduğu ekran. Eğer başlat menüsü yok dosyalarınızda yoksa bu demek oluyorki explorer.exe kapanmıştır. Peki explorer.exe yi bilgisayara reset atmadan nasıl tekrar çalıştırıcaz? Bunun için ctrl+alt+delete ye basıp görev yöneticisini çağırıyoruz. İşlemlerde explorer.exe yi arıyoruz eğer yoksa bu demek oluyorki explorer.exe kapanmış. explorer.exe yi tekrar çalıştırmak için dosya » yeni görev çalıştır diyip orarya explorer.exe yazıyoruz ve sorunumuz hallolmuş oluyor.

Ben bunu denedim hiç bir sorunla karşılaşmadım ve işe yarıyor onun için bu yazıyı yazıp buraya koydum...
    shewaa bunu beğendi.
  2. yunus_42

yunus_42 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    daha önce denemiştim paylaşım için sağol :)

Sayfayı Paylaş