Meb Kitabı

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde melihtumer96 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. melihtumer96

melihtumer96 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    29

Bazı okullar meb kitapları yerine kendileri kitap aldırıp derste o kitabı okutuyorlar.Okullarda Milli Eğitim Bakanlığı'nın dağıtmış olduğu kitaplar haricinde kitap okutmak Bakanlık kitapları okula dahi getirmemelerini söylemek serbest midir?Yasal bir yükümlülüğü yok mudur?
  2. Moderatör Taner

Moderatör Taner Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    3.519
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Ankara
    Tabii ki bir kural ihlali yok. Olsaydı en başta öğretmenlerimiz böyle birşeye izin vermezdi.
    İsteyen öğretmen kendi kitap aldırıp konuyu ordan da işletebilir.
    Şahsen bilgim olduğu için eminim bu konuda.
  3. Özel Üye Esra

Özel Üye Esra Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    465
    Ödül Puanları:
    83

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

böyle bir şeyin olacağını sanmıyorum. Çünkü dönem başında öğretmene verilen bir program ve müfredat var. kimse kafasından bir şey öğretmiyor. Öğretmene verilen programdaki kazanımlar neyse öğrenciye onu anlatmak zorunda. Yasalsa eğer bunu bildirmesi gerekir. çünkü yıllık programa her şey kaydediliyor. Bu konuyla ilgisi yasa ya da hüküm ne varsa bir araştıracağım ben de merak ettim.

edit:
    Araştırdım.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
    DERS KİTAPLARI VE EĞİTİM ARAÇLARI YÖNETMELİĞİ'nden bir madde

Yönetmeliği buradan inceleyebilirsiniz;

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

yürürlükten kalktığına dair bir ibare göremedim.

Genişletmek için tıkla...
    Ne yazık ki bu sene İngilizce kitabı yetişmediği için yeni ders kitabı aldırdı öğretmenimiz. Daha doğrusu aldırmak zorunda kaldı. İşin bir de bu yanı var.
  • Moderatör Taner

Moderatör Taner Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    3.519
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Ankara
    Ferihan o madde öğrencilere zorunlu bir kitap kılınmamak amacıyla konulduğu yönündeyim.
    Yoksa ben daha hayatımda hiç matematik kitabı işlediğimi bilmiyorum.
    Her sene hocamızın belirlediği yayını alıyoruz. Meb'in yayınları çok basit ve saçma oluyor.
    Bu senede aynısı oldu , matematik , ingilizce ve fizik derslerini dışarıdan alıp işliyoruz.

Eğer kanuna bir aykırı durum olsaydı öğretmenlerimiz bunları yaptırmazdı bilakis diğer hocalar duyduğu zaman uyarırlardı.
    Okul yönetimi de buna karşı olurdu ve böyle birşey söz konusu olmadığı için Meb dışında kitap alıp işlenmenin bi kusuru yok.
  • `Crescent~

`Crescent~ Üye

Beğenileri:
    662
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Ankara
    Biz de geçen sene Fizik ve İngilizce'de aynı şeyi yaptık. Bu sene İngilizce'de gene yaptık. Ben de bir hata olduğunu düşünmüyorum. Çünkü başka şehirleri bilmem ama Ankara'daki çoğu anadolu lisesinde İngilizcede belirlenen MEB'in dağıtmadığı kitaplar var. Onlar aldırılıyor.Belli bir yayının kitabı.
    Moderatör Özlem U. bunu beğendi.
  • Konu Durumu:
    Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş