MEB öğrenci ailelerini bu konularda eğitecek

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Barış

Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    1.458
    Ödül Puanları:
    113

Hayat boyu öğrenmeye katılım oranları konusunda uzun vadede Avrupa'yı yakalamak için harekete geçen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrenmeyi öğrenme, CV hazırlama,şiddet ve vandalizm ile mücadele, çocuk istismarı, çocukluk ve gençlik dönemi gelişim özellikleri, eğitim çağında çocuğu olan anne ve babalara yönelik bilinçlendirme, uyuşturucu bağımlılığından korunma, üreme sağlığı ve aile planlaması,atık piller, atık yağların zararları gibi birçok konuda kurs vebenzeri faaliyetlerin düzenlenmesi için illere talimat verdi. 81 il valiliğine gönderilen ve Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliği'ne atıfta bulunulan yazıda, İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu'nunolağanüstü toplanarak, hedefe ulaşmaya yönelik gerekli çalışma ve planları yapması istendi. Yazıya göre, Türkiye'nin hayat boyu öğrenmeye katılım oranı 2011'de yüzde 2,9 iken AB ülkelerinde bu oranın 2010ortalaması yüzde 9,1. AB bu oranı 2020 yılında yüzde 15'e yükseltmeyi hedefliyor. Türkiye'de ise 2015 yılına kadar hayat boyu öğrenmeye katılım oranında hedef yüzde 8 olarak belirlendi.

Sayfayı Paylaş