Meslek Lisesindeyiz ve Çaresiziz

Konu 'Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)' bölümünde Moderatör Bünyamin tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Bünyamin

Moderatör Bünyamin Tekirdağ Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    365
    Ödül Puanları:
    63

Merhaba arkadaşlar;

Meslek Lisesinde gidiyorum ve 3. sınıfım. Meslek Lisesine gitmeye ben karar vermedim tabii ki. Son güne bırakınca tercih haklarımda iptal oldu otomatikman. Puanımın iyi olmasına rağmen yazıldık işte. Bilemezdim sonradan bu kadar çok pişman olacağımı. Çünkü ben şu an ki bölümümü değil başka bir alan okumak istiyorum. Bunu üniversitede değiştirebilme ihtimalimiz var. Var ama nasıl ? Önüme gelen "Mesleklerin üniversiteyi kazanması çok zor" deyince hayal kırıklıklarına uğruyorum ve çalışma isteğim tamamen kaçıyor. Coğrafya, Tarih, Matematik görmüyoruz fakat üniversite de bunlardan soru gelecek. Neden bizlere gösterilmeyen şeylerden bizi sorumlu tutuyorlar. Gerçekten çok çaresiziz resmen bizlere "Siz işe yaramazsınız, girseniz bir şey değişmez ne de olsa o dersleri görmediniz" diyorlar. Gerçekten bazen öyle çok bunalıyorum ki bu haksızlıklar karşısında boyun eğmek zor geliyor. Tek çözüm var bu görmediğimiz dersleri DERSHANELERDE görerek 3 senenin açığını kapatmak. 1.'si dershanenin fiyatlarını biliyoruz zaten malûm. 2.'si 3 sene görülen dersleri 1 senede bitirmek. Zorluğu düşünün, bir öğrenciden 3 senenin açığını 1 senede kapatmasını istiyorlar. Madem Meslek Liseleri de üniversite sınavına da girebiliyor. Neden Meslek Liselerine de koymadınız kültür dersleri ?

Neyse arkadaşlar sıkıntılı bir şekilde geçeceği belli zaten bu yılın. Bu yıl staj+dershane+okul bu üçünü bir arada tutturacağım. Nasıl olacaksa. Sizden istediğim şu arkadaşlar; üniversitede ben bölümümü değiştirmek istiyorum fakat staj için çok uzağa gitmek istemiyorum. Uzağa gitmesem herhangi bir sorun yaratır mı ? Hocalar bir şeyler öğrenmemizi istiyorlar stajda oysa ben şu anda okuduğum bölümü değil başka bir bölüm istiyorum. Malûm bölüm Bilişim olunca ya Bilişimi yada YGS-LYS 'yi seçeceksin. Ben de YGS-LYS'yi seçtim ve ona hazırlanacağım.

Sizce stajımı yakın yerde yapmam bir şey kaybetmeme sebep olur mu ?

Teşekkür ederim...
    Beyzaaa3 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş