mezar taşlarına yazı yazmak günah mıdır ?

Konu 'Din Kültürü 9. Sınıf' bölümünde mersin tarafından paylaşıldı.

1. mersin

mersin Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    19

bunun ***ını bilen yazabilir mi:329:
  2. ayceNuR

ayceNuR Üye

Beğenileri:
    867
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşım Mezar Taşının üzerine Yazı Yazmak Bence Caiz Değildir Ama ölümü Hatırlatıcı Mesajlar Kişiye Aksettirilirse Böylece Kabristan Ziyaretine Giden Bir Kişi Zaten ölümü Hatırlayacağı Için Etkileyebilir O Kişiyi Ama Yok Silah Resmi, Kılıç Resmi Gül Resmi çizilmesi Caiz Değildir ölüye Bir Fayda Getirmez Bazen Kabristanların Taşını Mermerden Yapıyorlar Gül Ekiyorlar üstüne Sanki O ölüye Bir Fayda Getirecekmiş Gibi Inanıyorlar Halbuki önemli Olan Kişinin Amelidir Ne Mezar Taşına Yazılan Yazıyla O ölü Cennete Girer Nede Mezar Taşının Mermer Veya Başka Bir Taştan Olması O ölüye Bir Fayda Getirmez Böyle Yapılacağına O ölü Için Hayır Hasenat Yapsalar O ölünün Amel Defterine Sevap Olarak Kaydedilir Ama Böyle Batıl şeylerle Bir şey Elde Edilmez Umarım Cevabım Sizi Tatmin Etmiştir..
  3. dj_pelin

dj_pelin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113
    Herhalde Selamun Aleyküm Herhalde Ayşenurun Cevabı Seni Tatmin Etmedi ölünün Azabını Ne Hafifletir ölünün Arkasında Bıraktığı Hayır Hasenat Salih Evlat Ve Bu Evladın Okuyacağı Dualar Yasinler Yapacağı Hayırlar Kılacağı Namazlar Ama Salih Bir Evlat Yetiştirmemişse O Oğlu Her Yaptığı Kötülü O ölen Babsı Veya Annesi Ise Onada Azap Olarak Gelir Az önce dediğim gibi yazının ölüye bir faydası yok ama mezar taşına el-fatiha gibi bir yazı yazılmış ve onu gören kişi bir fatiha okursa o ölüye faydası olur ama yok genç yaşta öldü hayatının baharında gitti daha genç yaşına doyamadı gibi yazılar iyi değildir sakıncalıdır senin düşünceni öğrenmek istiyorum tatmin olmadıysan yoksa bir yakınınızı kaybettiniz ve üzerine yazımı yazdırdınız onun için mi şüpheye düşüyorsunuz
  4. OnuR16

OnuR16 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    ben şimdiye kadar oyle bıse duymadım
  5. Yönetici

Yönetici Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Duymadım öle bişe.
  6. Kübra'cıkk

Kübra'cıkk Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    ne yazacağına bağlı (=
  7. dj_pelin

dj_pelin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.733
    Ödül Puanları:
    113

Duymadım diyorsunuz o zaman duymuş oldunuz ...
  8. Kübra'cıkk

Kübra'cıkk Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaş haklı (=

Sayfayı Paylaş