MFÖ İSTANBUL' da

Konu 'Etkinlikler & Organizasyonlar' bölümünde Moderatör Gül tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Gül

  Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2009
  Mesajlar:
  2.216
  Beğenileri:
  973
  Ödül Puanları:
  0

  Mekan: MATİNE 216
  Sanatçı: MFÖ
  Konser Tarihi: 23 Kasım, 2012 - 22:00
  Optimum ile MFÖ, Gürcan Ersoy 23 Kasım Cuma İstanbul Matine 216 da
  MFÖ
  Türkiye’nin en önemli ve köklü grubu olan MFÖ, tümüyle kendilerine ait söz ve bestelerden oluşan albümleri, yurtiçi ve yurtdışı konserleri ve aldıkları sayısız ödüller ve getirmiş oldukları yeniliklerle pop müzik tarihinin simgesi olmuşlardır.


  1966 yılında Mazhar Alanson ve Fuat Güner’in tanışmaları ile başlayan beraberlik 1971 yılında ikilinin çıkardıkları “Türküz Türkü Çağırırız” adlı albümle devam etmiş ve aynı yıl Özkan Uğur’un da katılması ile “MFÖ” nün 36 yılı aşan birlikteliklerinin ilk temeli atılmıştır. 1970'li yılların ortalarında “İpucu 5”lisi olarak çıkardıkları “Heyecanlı Çok Heyecanlıyım” adlı parça ile Türkiye’de yapılmış ilk klip çalışmasını gerçekleştirmişlerdir.
  Gürcan Ersoy
  15 yaşından itibaren müzikle ilgilenen Gürcan Ersoy 4 yıllık çalışma sonucu yayınladığı albümü için Taylan Dedeoğlu, Tansel Doğanay, Uğur Gülbaharlı, Mehmet Çelik ve Murat İlkan gibi önemli müzisyenlerle bir araya geldi. Albümün misklerinde ise Tarkan Gözübüyük, Ender Balcı, Murat Bulut, Alp Turaç gibi isimlerin imzası yer aldı.
  Yazdığı şarkılarda genelde yaşanmışlıklardan yola çıkan Gürcan Ersoy, olayların kendisinden ziyade yarattığı etkiler ve bu etkilerin tetiklediği duygular üzerine besteler yapmaktadır. Albüm içinde yapılan seyahatte, dinleyiciye hep tanıdık gelen hisler yepyeni bir üslup ve perspektifle anlatılıyor. “Yalnız olduğumu düşündüğüm anlarda, umut dolu kalabalık oldu bana.” diyor Gürcan Ersoy ve şimdi başka kalabalıklar yaratmak için, yeni serüvenlere yelken açıyor.
  Fiyat:
  Stand Ayakta - 300.00 TL
  Sahne Önü Ayakta - 45.00 TL
  Normal Ayakta - 25.00 TL

Sayfayı Paylaş