Milli Eğitim Müdürü Sayılır'dan Vatso'ya Veda Ziyareti

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Milli Eğitim Bakanlığı'na ataması yapılan İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır, veda ziyaretleri kapsamında Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu'nu makamında ziyaret etti.

  Milli Eğitim Müdürü Sayılır, 31 yıldır görev yaptığı Van'da eğitim alanında inşa ettikleri binanın yanı sıra binlerce öğrenci yetiştirdiği ve bu öğrencilerinin bugün iyi makam ve mevkilerde görev aldığını belirtti. Ailesinin büyük bölümünün Ankara'da olmasına rağmen Van'da görev yapmayı tercih ettiğinin altını çizen Sayılır, "Biz bu depremde ciddi sıkıntılar yaşamamıza rağmen valimiz, sivil toplum örgütlerimiz ile iyi bir kadro oluşturarak 2-3 yılda yapılması gereken işleri depremden sonra ki bir yıllık süreçte yaptık. Depremden sonra 2 bin 613 derslik yaptık. Birçok okulumuz 2014 yılı yatırım programında olmasına rağmen tamamladık. Bizi eleştirilenler olabilir, ama vatandaşlarımız yaptıklarımızın sonucunu önümüzdeki yıl daha iyi göreceklerdir. Herkesin emekleri oldu ve bundan dolayı herkese teşekkür ediyorum" dedi.

  Gerçekleşen ziyarette duyduğu memnuniyeti dile getiren VATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu ise, yaşanan 2 büyük depremin ardından devlet-millet işbirliği ile güzel işler yaptıklarına inandığını söyledi. Nadiroğlu, "Depremden milli eğitim camiası olarak büyük bir sınav verdiniz. Bizim gibi kamuoyu da sizin bu çalışmalarınızı takdir ediyor. Çalışmaları eleştirenler olacaktır. Bu normaldir. Önemli olan yaptıklarınızın doğru olduğuna inanmanızdır. Bence devlet-millet el ele vererek bu deprem sürecini başarı ile geçtiğimize inanıyorum" dedi.

  Sayılır, Van'da meydana gelen iki depremden sonra yapılan eğitim yatırımı ve çalışmalarını özetleyen "23 Ekim'den Bugüne Eğitim" adlı bir kitapçığı da Nadiroğlu'na takdim ederek vedalaştı.

  Gerçekleştirilen ziyarette VATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayhan Fidan ile Gölkaşı İlköğretim Okulu Müdürü Enver Murre de hazır bulundu. - VAN

Sayfayı Paylaş