Moderatör Muhammet İle Röportajımız (11.03.2013)

Konu 'Röportaj' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113

01) Etutodasi.biz ile ne zaman tanıştın ve burada bulunmanın amacı nedir?

22.02.10’da etütodası’na katılmışım yani profilimde öyle yazıyor. Burada bulunma amacım biraz kafamı dağıtmak kafa dağıtırken de insanlara yardımcı olabilmek ve bir forum klasiği bir arkadaş çevresi yapmak.

02) Eğer burada yetkili bir kişi olsaydın forumun gelişmesi için ne gibi katkılarda bulunabilirdin veya yetkiliysen şuan amacın ve planların neler?

Açıkçası eski enerjim ve hayal gücüm olmadığı için aklıma bir şey gelmiyor bu yüzden şuanda yetkili olduğum kategorilerde en iyi şekilde görev yapmayı düşünüyorum.

03) Etutodasi.biz'de yaşadığın unutamadığın bir anın var mı? Varsa anlatır mısın?

Elbette ki var fakat anılar bence kişilere özeldir.

04) Sence bir forumun Türkçenin yozlaşmasını önlemede rolü nedir?

İnsanları kurallar vasıtasıyla Türkçe kullanmaya çalıştırıyoruz ve bu bazı insanlarda alışkanlık yapıyor yani kuraldan devamlı hale geçiyor bu en büyük rolü bence.

05) Bize kısaca kendinden bahseder misin :) ?

Ben kendimi tam tanıyamadım ki sizlere tanıtayım fakat buyurun şöyle bir özet geçeyim; 9 Temmuz 1994'de İstanbul'da doğdum. Aslen Trabzon/Dernekpazarı'lıyım. 18 sene kadar ailem ile birlikte Zeytinburnu'nda yaşadım. İlkokulumu Zeytinburnu'nda Ahmet Vefik Paşa İlköğretim Okulu'nda okudum. Ardından liseyi Zeytinburnu'nda Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nde okudum. Şuanda eğitimime Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi adayı olarak devam etmekteyim(İngilizce hazırlık da okumaktayım yani). İlgi alanlarım ise spor ve bilgisayardır.

06) Hangi müzik tarzını kendine daha yakın buluyor ve dinliyorsun? Takip ettiğin müzisyenler kimler?

Ruh halime bağlı değişken bir şeydir müzik benim için fakat bu aralar; Eylem Aktaş ve Emre Aydın iyi gibi geliyor…

07)Herhangi bir müzik enstrümanı çalıyor musun? Kendini bir müzik aletine benzetmeni istesek bu hangisi olurdu?

Hep istemişimdir bir enstrüman çalmayı fakat öğrenmeye ve çalmaya hiç zaman bulamadım bu yüzden çalmıyorum ve açıkçası hiçbir enstrümana benzetmedim kendimi…

08) İlgilendiğin bir aktivite, spor dalı ya da hobi var mı?

Spor olarak futbol ve masa tenisi iyidir. Bilgisayar hobime giriyorsa evet bilgisayarda var…

09) Beğendiğin yazar ve şairler kimler? Ne tür kitaplar okursun? Son okuduğunuz kitap neydi?

Şu şu şu şair diyemeyeceğim fakat okumayı ve yazmayı seven birisiyim. Bir iki şair ismini yazıp da diğerlerine haksızlık yapmak istemiyorum. Genel olarak okuduğum kitaplar tarih kokan kitaplardır. Son okuduğum kitabın adı uçtu aklımdan bir anda hatırlamak isteyince gelemedi işte böyle garip bir insanımdır…

10) En çok beğendiğin beş filmi sıralar mısın?

1. Cesur Yürek

2. Prestij

3. Yüzüklerin Efendisi

4. Kod adı kılıçbalığı

5. Şifreciler

11) Televizyonda takip ettiğin programlar nelerdir?

Televizyon izlemiyorum…

12) İnternete hangi sıklıklarla girersin ve internette dolaştığın süreçte neler yaparsın?

Günümün çok büyük kısmı internette geçiyor genelde maillerimi okurum cevaplar yazarım yeni yazılar yazarak insanlara yardımcı olmaya çalışırım…

13) Hangi derslerde daha başarılısın? Bu başarını neye borçlusun? Ders çalışırken kullandığın kendine özel yöntemlerin var mı?

Matematik galiba, bilmiyorum kafa alıyor galiba özel bir çabam yok hatta hiç çabam yok…

14) Hayat felsefeni hangi söz açıklar?

Hayat felsefem kendi sözlerimde gizlidir forumda ufak bir arama ile bu konuma ulaşabilirsiniz…

15) Yaptığın en büyük çılgınlık neydi?

Yaşamak olabilir mi?

16) Zaafın var mı ( varsa nedir ) ?

1 sene öncesine kadar yoktu ama artık çok büyük bir zaafım var ve farkındayım ve bu zafiyet büyüdü sisteme remote bile atılabilir o derece…

17) Hangi olağanüstü yeteneğe sahip olmak isterdin?

İstediğim zaman Azrail’i çağırıp canımı aldırmak güzel geliyor şu sıralar…

18) Ön yargılı mısın? Bugüne dek seni yanıltan en büyük ön yargın ne oldu?

Pek ön yargılı değilimdir…

19) Sence hayatta kesinlikle yapılması gereken üç şey nedir?

1. Bugünü yaşamak

2. Yarını düşünmek

3. Dünü düşünmek

20) Etütodası'na herhangi bir alanda ünlü bir isim geliyor, gün boyu bizimle normal bir üye gibi takılacak, oyunlara katılacak. Kim olsun?

Her insan kendinde ünlüdür o zaman burası ünlü ile dolu daha ünlü kim gelecek ki J

21) Bir yarışmada birinci oldun ve dünyaya bir mesaj vermen isteniyor? Vereceğin mesaj ne olurdu?

Sen, sen değilsin…

22) Bir okul yaptırsan adını ne koyarsın?

Bir şehidimizin adını verirdim.

23) Bir dernek kurmak istiyorsun, bu ne ile ilgili olurdu?

Şehit ve gaziler ile ilgili olabilirdi veya doğa ile…

24) Yakın bir arkadaşın kanunsuz bir iş yapsa polisi arar mısın?

Evet. Kendim yapar isem kendi mide şikâyet ederim.

25) Deseler ki hayatını sadece bir şehirde geçirmek zorundasın ve başka bir şehre ya da ülkeye gitme şansın yok o şehir neresi olurdu?

Trabzon…

26) Sana bir kelebeğin ömrü kadar yaşam biçilse o günü nasıl değerlendirir ve nasıl yaşamak isterdin?

Oturup o öleceğim anı beklerdim büyük bir heyecan ile…

27) Kaç yaşında olduğunuzu bilmeseniz kaç yaşında olurdunuz?

Her halde o vakit mezarda olurdum…

28) Hayatınızın gidiş yönünü ne derece etkilediniz?

Sadece etkilendim…

29) En çok şükrettiğiniz şey nedir?

Bugünde ölüme bir adım daha yaklaşmama…

30) En büyük korkularınızdan gerçekleşen oldu mu?

Evet. Maalesef…

31) Tanıdığınız herkesin yarın öleceğini bilseniz bugün kimi ziyaret ederdiniz?

Bu bana özel kalmasını istiyorum… Beni az bir şey tanıyan birisi zaten cevabını biliyordur…

32) Hatalarımızdan bir şeyler öğreniyorsak hata yapmaktan neden bu kadar korkarız?

Çünkü kaybetmekten korkarız…

33) Çoğu insandan farklı yaptığınızı bildiğiniz bir şey var mı?

Evet, hayatı farklı yaşıyorum…

34) Gerçekten yapmak isteyip de yapmadığınız bir şey var mı? Varsa sizi tutan ne?

Evet, hayat izin vermiyor… Dilerim ki Rabbim’den izin verir…

Son olarak etutodasi.biz ailesine söylemek istediğin bir şey var mı?

Kendinize iyi bakın. Ve fazla düşünmeyin…

Vaktini ayırıp röportajı doldurup yolladığın için çok teşekkürler Muhammed. :)
    Hayatın boyunca mutluluklar dileriz ...

Röportajınızın yayınlanmasını istiyorsanız :

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

2. Moderatör Muhammet

Moderatör Muhammet Muhammet Dilmaç Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    Ben teşekkür ederim...
    Moderatör Güleda bunu beğendi.
  3. Murat AKSOY

Murat AKSOY Türkçe Sevdalısı Özel Üye