Moderatör Sevgi ile Röportajımız (18.12.2012)

Konu 'Röportaj' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113

01) Etutodasi.biz ile ne zaman tanıştın ve burada bulunmanın amacı nedir?

Yaklaşık olarak 2 buçuk yıl önceydi.8.sınıfa gidiyordum ve bir gün sıra arkadaşımın fen ve teknoloji çalışma kitabına baktım işlemediğimiz konuların bile cevabı yazıyordu ve yaptığı tüme etkinliklerin doğru çıkması ilgimi çekti ve ona nereden bulduğunu sordum ona bana internete yazınca çıktığını söyledi.Tesadüfen bir gün bir ödevimi ararken kendimi bu sitede buldum sonra başka derslerinde olduğunu gördüm ve yapamadığım etkinlikleri buradan yapmaya başladım.Sonra da üye olmaya karar verdim ve üye oldum :)
    Burada bulunma amacım sonuçta çoğumuz öğrenciyiz ve yapamadığımız şeyler olabiliyor ben bunları azaltmaya çalışıp ödev kontrolleri sırasında – leri azaltmak, buradaki bazı oyunlar ve sohbetler sayesinde keyifli vakit geçirmek, internete girdiğim zaman vaktimi boşa öldürmek yerine burada kalıp vaktimi daha iyi kullanmak ve şuan aklıma gelmeyen birçok neden için burdayım

02) Eğer burada yetkili bir kişi olsaydın forumun gelişmesi için ne gibi katkılarda bulunabilirdin veya yetkiliysen şuan amacın ve planların neler ?

Amacım yapılamayan ödev,etkinlik vs. yapabildiğim kadarını cevaplamak,forum kurallarını en iyi şekilde uygulamak ve uygulatmaya çalışmak,bölümüm olmayan konularda da yardımcı olmaya çalışıp ufkumu genişletmek Ve emeğe saygı konusunun önemini daha iyi anlamak için birşeyler olabilir.

03) Etutodasi.biz'de yaşadığın unutamadığın bir anın var mı? Varsa anlatır mısın?

Evet var :D
    Daha yeni üye olduğum sıralarda (tabi daha kuralları falan pek bilmiyorum imzama büyüklü küçüklü harfler yazmışım buda kural ihlaliymiş.Bir gün bildirimler kısmı 1 oldu açıkçası ben de biri mesaj yazdı diye sevinmiştim sonra profilime bir baktım imzanıza dikkat ediniz,büyüklü küçüklü yazmayınız diye bir uyarı.Kendimi tuhaf hissetmiştim ne yalan söyleyeyim biraz da korkmuştum

Ve mod. Olduğum günü hiç unutmuyorum

04) Sence bir forumun Türkçenin yozlaşmasını önlemede rolü nedir?

Bir forum sitesi bence Türkçenin yozlaşmasını önleme de katkıda bulunabilir.Yapılan yazım yanlışlarına kayıtsız kalmayarak yapan kişilere küçük bir uyarı verip bunu aza indirmeye çalışırsa örneğin çok fazla kısaltma kullanan bir kişi uyarı/uyarılar aldığında zamanla bu alışkanlığından kurtulabilir diye düşünüyorum

05) Bize kısaca kendinden bahseder misin :)

Adım Sevgi,15 yaşındayım,İstanbul’da yaşıyorum aslen Orduluyum,lise 2.sınıfa gidiyorum eşit ağırlık bölümündeyim.Genelde cana yakın ve eğlenceli olduğumu söylerler ama herkesle hemen arkadaşlık kuramayan bir yapım var ama kurduğum zamanda sağlam arkadaşlıklar oluyor
    Müzik dinlemeyi,film izlemeyi ve bulmaca çözmeyi severim :)

06) Hangi müzik tarzını kendine daha yakın buluyor ve dinliyorsun? Takip ettiğin müzisyenler kimler?

Aslında belli bir tarzım yok.Hoşuma giden her türlü müziği ve müzisyeni dinlerim

07)Herhangi bir müzik enstrümanı çalıyor musun? Kendini bir müzik aletine benzetmeni istesek bu hangisi olurdu?

Bir müzik enstrümanı çalmıyorum ama gitar çalmayı isterdim :) Kendimi bir müzik aletine benzetsem ne olurdu bilmiyorum

08) İlgilendiğin bir aktivite, spor dalı ya da hobi var mı?

Dergilerle ve kitap fuarlarıyla ilgileniyorum.Mümkün olduğunca almaya ve gitmeye çalışırım

09) Beğendiğin yazar ve şairler kimler? Ne tür kitaplar okursun? Son okuduğunuz kitap neydi?

Yazar olarak İpek Ongun,Elif Şafak ve Sabahattin Ali’yi
    Şair olarak Orhan Veli ve Nazım Hikmet’i beğeniyorum
    Genellikle aşk ve macera üzerine olan kitaplar hoşuma gider
    Son okuduğum kitap: Mehduh Şevket Esendal : Ayaşlı ile Kiracıları (güzel bir kitap tavsiye ederim :

10) En çok beğendiğin beş filmi sıralar mısın ?

Alacakaranlık Serisi
    Sümelanın Şifresi Temel
    Fetih 1453

11) Televizyonda takip ettiğin programlar nelerdir?

Takip ettiğim bir dizi var oda Pis Yedili :) Genelde yarışmaları izlerim.

12) İnternete hangi sıklıklarla girersin ve internette dolaştığın süreçte neler yaparsın ?

Haftaiçi 2-3 saat haftasonu ise 2-2 buçuk saat girebiliyorum.Bazı sosyal paylaşım sitelerine göz atarım ödevim varsa onları yaparım ve online test çözerim ama daha çok burdayım

13) Hangi derslerde daha başarılısın ? Bu başarını neye borçlusun ? Ders çalışırken kullandığın kendine özel yöntemlerin var mı?

Edebiyat ve Dil Anlatım derslerini çok seviyorum.Ama Tarih ve Coğrafya ile de aram iyidir. Bu başarımı ezber yeteneğime ve sevdiğimden dersler olduğundan test çözdüğümde genelde bu derslerden çözmeme borçluyum diye düşünüyorum.Hayır yok önce önemli yerlerin altını çizer ve yazarak çalışırım.Mümkünse şarkı şeklinde ezberlerim öyle daha kalıcı oluyor :D

14) Hayat felsefeni hangi söz açıklar?

-

15) Yaptığın en büyük çılgınlık neydi?

Şimdiye kadar bir çılgınlık yapmadım

16) Zaafın var mı ( varsa nedir ) ?

Pis Yedili dizisine karşı aşırı bir zaafım var izlemeden duramıyorum

17) Hangi olağanüstü yeteneğe sahip olmak isterdin?

Sihirbaz olmak isterdim :D

18) Ön yargılı mısın? Bugüne dek seni yanıltan en büyük ön yargın ne oldu?

Orta derecede diyelim

19) Sence hayatta kesinlikle yapılması gereken üç şey nedir?

Her halimize şükretmek
    Mutlu olmaya çalışmak
    Dünyayı dolaşıp kültürümüze kültür katmak

20) Etütodası'na herhangi bir alanda ünlü bir isim geliyor, gün boyu bizimle normal bir üye gibi takılacak, oyunlara katılacak. Kim olsun?

Sevdiğim herhangi biri olabilir

21) Bir yarışmada birinci oldun ve dünyaya bir mesaj vermen isteniyor? Vereceğin mesaj ne olurdu?

Hiçbir zaman yılmayın sonuna kadar deneyin çalışın sizinde olur :D Kararlılık kısacası.

22) Bir okul yaptırsan adını ne koyarsın?

Kendi adımı

23) Bir dernek kurmak istiyorsun, bu ne ile ilgili olurdu?

Sokaktaki hayvanlar ve kimsesiz çocuklar ile ilgili olurdu

24) Yakın bir arkadaşın kanunsuz bir iş yapsa polisi arar mısın?

Önce çok düşünür ama yinede ararım. (Bu soruyu neden sordunuz onu pek anlamadım :D )

25) Deseler ki hayatını sadece bir şehirde geçirmek zorundasın ve başka bir şehire ya da ülkeye gitme şansın yok o şehir neresi olurdu?

Ben İstanbul’da Çatalca ya da Polenezköy gibi bir yeri tercih ederdim.Fazla gürültülü olmasın :D

26) Sana bir kelebeğin ömrü kadar yaşam biçilse o günü nasıl değerlendirir ve nasıl yaşamak isterdin?

O günümü tüm sevdiklerimle geçirmek isterdim.

Son olarak etutodasi.biz ailesine söylemek istediğin bir şey var mı?

Burada olmaktan çok mutluyum Herkese teşekkürler.Hepinizi seviyorum :)

Vaktini ayırıp röportajı doldurup yolladığın için çok teşekkürler Sevgiciğim. :)
    Hayatın boyunca mutluluklar dileriz ...

Röportajınızın yayınlanmasını istiyorsanız :

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

UstaSoft, sedoshum, Moderatör Sevgi ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. Moderatör Barış

Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

Beğenileri:
    1.458
    Ödül Puanları:
    113
    Güzel bir röportaj olmuş ellerinize sağlık :) Ben daha yapmadım :D
    Moderatör Sevgi bunu beğendi.
  3. Hera.

Hera. Kuşlara takılıp gidiyor aklım. Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    806
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Eskişehir.
    Keyifliydi. Emeğinize sağlık. :)
    Hayat boyu mutlu , başarılı , sağlıklı olman dileğiyle Sevgicim..
    Bizlerde burada olmandan mutluyuz. :)
  4. Moderatör Sevgi

Moderatör Sevgi Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    0

Keyifliydi. Emeğinize sağlık. :)
    Hayat boyu mutlu , başarılı , sağlıklı olman dileğiyle Sevgicim..
    Bizlerde burada olmandan mutluyuz. :)
    Genişletmek için tıkla...
    Çok teşekkürler :)
  • Moderatör Sevgi

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    0

Güzel bir röportaj olmuş ellerinize sağlık :) Ben daha yapmadım :D
    Genişletmek için tıkla...
    Teşekkürler :)

Seninkini de okumak isteriz en kısa zamanda :)
  • sedoshum

sedoshum Üye

Beğenileri:
    259
    Ödül Puanları:
    0
    Sıkılmadan okudum.Çok güzel olmuş :)
  • Moderatör Sevgi

Beğenileri:
    1.190