Muhafazakar giyimde öncü marka: Kayra

Konu 'Moda' bölümünde Lethe tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113

2. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
  3. `Crescent~

`Crescent~ Üye

Beğenileri:
    662
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Ankara
    İlk resimde kadının üstündekine ve en çokta rengine bayıldım be :D
    Sağolasın :p
  4. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Ben hepsine bayıldım :D
    Rica ederim :)
  5. Piraye|

Piraye| Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    0
    Ben bu tarz giyime çok karşıyım. Kapanacaksan eğer adam gibi kapan. Tak başına başörtüsünü giy mantonu.

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Genişletmek için tıkla...
    Şimdi sen böyle giyinince dikkat çekmediğini, hiçbir yerinin meydanda olmadığını mı sanıyorsun? :)
  • Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113

Ben bu tarz giyime çok karşıyım. Kapanacaksan eğer adam gibi kapan. Tak başına başörtüsünü giy mantonu.

Şimdi sen böyle giyinince dikkat çekmediğini, hiçbir yerinin meydanda olmadığını mı sanıyorsun? :)
    deyince 'Sen kapalısın, seçeneğin yok, giy ve çık' der gibi olmuş biraz meleğim.
    Ben aksine imkanı olan her başörtülü bayanın böyle giyinmesi taraftarıyım. Hem şıklık , hem başkalarını özendirmek açısından. Başörtülü olmak özgürlüğünün kısıtlanması demek değildir.
    etutcu_kız, asi_star ve Zehr-i zakkum bunu beğendi.
  • Zehr-i zakkum

Zehr-i zakkum Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    44

deyince 'Sen kapalısın, seçeneğin yok, giy ve çık' der gibi olmuş biraz meleğim.
    Ben aksine imkanı olan her başörtülü bayanın böyle giyinmesi taraftarıyım. Hem şıklık , hem başkalarını özendirmek açısından. Başörtülü olmak özgürlüğünün kısıtlanması demek değildir.
    Katılıyorum, bir de basörtülülerin makyaj yapmasına da aynı bunun gibi laf yapmıslar. Güzelligin gizlenmesi icin kapanılıyor, daha niye güzellesiyorsunuz gibisinden.Ama kapanınca haram yerleri kapatıyorsun, tamam cok dikkat cekmekte iyi degil ancak artık insanların etten elbise giydigi devirdeyiz:)Bence kapalılarda da bu gayet normal:)

Elbiseler harika, bayıldıım, renk uyumları falan cok güzelmis,tesekkürler:)
  • Okeanus

Okeanus Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    635
    Ödül Puanları:
    0

Katılıyorum, bir de basörtülülerin makyaj yapmasına da aynı bunun gibi laf yapmıslar. Güzelligin gizlenmesi icin kapanılıyor, daha niye güzellesiyorsunuz gibisinden.Ama kapanınca haram yerleri kapatıyorsun, tamam cok dikkat cekmekte iyi degil ancak artık insanların etten elbise giydigi devirdeyiz:)Bence kapalılarda da bu gayet normal:)

Kapanıyorsa Allah için kapanmalı. Makyajı Allah için mi yapıyor ? Yaptığı şeyler Allah rızasını kaçırmamalı. Ki mantıken düşünüldüğünde makyajlıyken abdest alamayacak. Kapanmak sadece örtünmek değil çok daha derin mevzu.
    ayceNuR, ~Ab-ı Hayat ~, Piraye| ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  • Piraye|

Piraye| Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    0

Cümlelerinden çelişki akıyor bence.
    İnsanların etten elbise giydiği devirde olabiliriz, bence kapanacaksan gösteriş için kapanmayacaksın.
    Hem kapanıp hem makyaj yapıyorsun. Ne alaka?
    sevap işleyeyim derken günaha giriyorsun. :)

Çok insan görüyorum başına türban takmış, etekler topuklara kadar, üzerine giydiği tişörtle her yeri meydanda. Böyle olacaksan hiç kapanmayacaksın kardeşim. Yüzündeki bir ton makyajla daha çok dikkat çekiyorsun ayrıca.

Sen din konusunda benden daha bilgilisin.
    Ben Kur'anın tamamını okumadım evet dinin tüm emirlerini yerine getirmiyorum. Açığım, namaz kılmıyorum vs. Ama okuduğum kadarıyla biliyorum ki -özellikle de o kısımlarını okumuştum- tesettürlen demiyor din bize. Sen tesettürlenince daha çok dikkat çekiyorsun. Ee senin amacın dikkat çekmemek değil mi bir nevi?
    Şık olmak dikkat çekmektir bence.
    Ben, başı açık, mini etek giymiş dekolteye önem vermiş bir bayanla tesettürlenmiş bir ton makyaj yapmış bayanı aynı kefeye koyarım.
    Başörtülü olmak tabiki de özgürlüğün kısıtlanması değil, asla. Benim annemde başörtülü evet, ama tesettürlü değil. Tesettürlü olmasını da istemem. ilk tepki benden olurdu öyle bir şey olsaydı.
    Yani bu benim görüşüm, saygı duyarım zıt görüşlere de.
  • Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113

Sen din konusunda benden daha bilgilisin.
    Ben Kur'anın tamamını okumadım evet dinin tüm emirlerini yerine getirmiyorum. Açığım, namaz kılmıyorum vs. Ama okuduğum kadarıyla biliyorum ki -özellikle de o kısımlarını okumuştum- tesettürlen demiyor din bize. Sen tesettürlenince daha çok dikkat çekiyorsun. Ee senin amacın dikkat çekmemek değil mi bir nevi?
    Şık olmak dikkat çekmektir bence.
    Ben, başı açık, mini etek giymiş dekolteye önem vermiş bir bayanla tesettürlenmiş bir ton makyaj yapmış bayanı aynı kefeye koyarım.
    Başörtülü olmak tabiki de özgürlüğün kısıtlanması değil, asla. Benim annemde başörtülü evet, ama tesettürlü değil. Tesettürlü olmasını da istemem. ilk tepki benden olurdu öyle bir şey olsaydı.
    Yani bu benim görüşüm, saygı duyarım zıt görüşlere de.
    Kimin ne kadar bilgisi olduğunu kimse bilemez. Yapmadıklarını yapıyor olmam beni daha dindar da yapmıyor.
    Ama Kur'an da tesettürlen demiyor diye tesettürlenmemek yanlış geliyor bana. Kur'an da namazı nasıl kılacağımız da yazmıyor. Nasıl kılınacağı yazılmadı diye kılmayalım mı ?
    Bir sürü dini kitapta peygamber efendimizin hanımlarına nasıl örtünmeleri gerektiği , bayanların el ayak ve yüzünün dışında bir yerinin görünmemesi gerektiği yazıyor.

''Sen tesettürlenince daha çok dikkat çekiyorsun.''
    Bu cümle korkunç bir cümle. Tesettürlenenler dikkat çekmek için mi kapanıyor ?
    Kimsenin dikkat çektiği yok.

Çok insan görüyorum başına türban takmış, etekler topuklara kadar, üzerine giydiği tişörtle her yeri meydanda. Böyle olacaksan hiç kapanmayacaksın kardeşim. Yüzündeki bir ton makyajla daha çok dikkat çekiyorsun ayrıca.

Bu dediklerine lafım yok. Allah affetsin.
    ama resimdekilerin ne her yeri meydanda , ne dikkat çekiyor, ne de makyajı var.

Neyse ya , bu konuşmanın yeri burası değil. Böyle bir meseleyi tartışarak konuşmak da hoş değil. İnşallah bir gün bol vaktimizde denk geliriz de konuşuruz meleğim.
    `Crescent~ ve etutcu_kız bunu beğendi.
  • Konu Durumu:
    Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş