Mükemmel bir gün...

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde ecenaz tarafından paylaşıldı.

 1. ecenaz

  ecenaz Üye

  Katılım:
  25 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  7
  Ödül Puanları:
  0

  mükemmel bir gün...nasıldır bilir misin?
  yağmur bastırır günün erken saatlerinde bugün sabah kalktığında hava kapalı olacak, karanlık ve ayakların ıslanacak,şemsiyeszler için sırılsıklam olma şansı var bugün.. böyle günlerde çok şey olur.böyle başlayan yenilerde çok şey yüklü olur,yaşanır,iç burkutucu yada ıslak bi sevinç..kimbilir...ama sen o zamanları hatırladığında dersin, yağmurlu bi gündü diye başlarsın cümlene..
  yağmur..neden bu kadar etkiler seni..onu çok özlersin, aksın düşsün üstüne diye dualar edersin avuçlarını kaldırırsın göklere doğru elimi tut dercesine..ama o gelmez..beklersen gelmez..aradan bilinmeyen zamanlar geçer, adı konmamış..sonra bir sabah uyanırsın ve c***** çarpan hırçın su sesleri kulağında tekrarlanır bir daha, bir daha..
  o gelmiştir.ortalığı birbirine katmadan da gitmez.arabaları, insanlarıi yerleri, denizleri, görünürde ne varsa temizler..alır götürür.. ama onunda dokunamadığı, temizleyemediği, uzanamadığı şeyler vardır, onun suçu değil oysaki.. kimi insanlar vardır ki saklanır, kimi eşyalar vardır ki korunur evlerin içinde.. onlara dokunamaz...hepsi yağmura, yağmur da onlara küstür..yağmur bilir, saklanacak birşey yoktur aslında, yada bediyen kaybolacak birşey yoktur..eninde sonunda sızacak damlalarından biri heryere..korkutmalı saklananlar için, yağmurun ona dokunmasına izin vermeyenler için...
  yağmur, gel bana...öyle bi ıslat ki gene hüzünleneyim, ağlayayım senin gibi gözyaşlarımla,
  yaparsam, seninkisi kadar olmasa da, büyük bi rahatlama...adet böyle..nede olsa sonra güneş bitmeyecek mi tepemizde..

  aşığım sana
  o damlalarına..

Sayfayı Paylaş