Münazara__görüşlerinizi bekliyorum

Konu 'Dil ve Anlatım 10. Sınıf' bölümünde özlem22 tarafından paylaşıldı.

1. özlem22

özlem22 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Benim bir konuda yardıma ihtiyacım var. Okulda katıldığım bi münazara hakkında bilgi toplamam görüş almam lazım acaba bana yardım eder misiniz? Ederseniz çok sevinirim.
    Konum şu:
    Bir toplumu ayakta tutan geçmişte yaşananlar mıdır yoksa gelecektki hayeller midir? Benim savunmam gereken şey geçmişteki yaşnanlardır. Lütfen yardım edersiniz çok sevinirim yardıma çok ihtiyacım var...:confused::confused::confused:
  2. Shine*

Shine* Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabım

Bence bir toplumu ayakta tutan geçmişidir.Eğer bir toplum geçmişini bilmezse geçmişteki yaptığı hataları tekrar tekrar tekrarlayabilir.Geçmişini bilmeyen bir toplum düşünemiyorum.Tarihini bilmeyen bir toplum kültürünü bilmeyen bir toplumdur.Geleceğe geçmiş ile bağlanır.
    özlem22 bunu beğendi.
  3. ∂єνιℓѕ α∂νσ¢αтє

∂єνιℓѕ α∂νσ¢αтє Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    331
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş bugün ile gelecek arasındaki bir köprüdür .Geçmişteki deneyimlerimizden yararlanarak bugünü ve geleceği çok daha iyi seviyelere taşırız.geçmiş geleceğin aynasıdır.zaten öyle olmasa okullarda ne diye tarih dersi işleyelim .
    özlem22 bunu beğendi.
  4. özlem22

özlem22 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çooook teşekkür ediyorum yrdımlarnız için :) :) :)
  5. sudedeniz

sudedeniz Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş insanın geleceğinin aynasıdır.örnekle açıklamak istiyorum.örneğin biz eskiden hangi devlete ait olduğumuzu nerden geldiğimizi neler yaptığımızı ve ne şartlar altında bugünlere gelebildiğimizi bilemezdik...bize eskiden devleimizin adını kurcularını onların ne kadar çok çaba harcadıını bugünlere gelebilmemz için onlar bizi hiç görmemelerine rağmen bizi hiç tanımamalarına rağmen bizim için savaşmaları....bunları biz şuan yani günümüzde onları överek gururla söylüruz...bunlar olmadan geçmişimizi bilmeden çıplakmışız gibi gelir çıplak bir millet oluuz geçmişimizi bilmediğimiz için geleceği asla ve asla bilemeyiz...çıplaklaşmamak için bence geçmişi ne pahasına olursa olsun bilmemiz gerekir...
    özlem22 bunu beğendi.
  6. brand_qirl

brand_qirl Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bir toplumu ayakta tutan geçmiştir.geçmiş olmazsa nasıl geleceği yaşarız insan geçmişle yatar geçmişlede kalkar:))

Sayfayı Paylaş