Müslümanlık sözde mi? özde mi?

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde Özel Üye Ahmet tarafından paylaşıldı.

1. Özel Üye Ahmet

Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83

Bizler Türkiye'de yaşayan müslüman çocuklar yıllar önce dünyaya geldık. Babamız müslüman mı direk kimliğimizin arka kısmındaki dini bölümüne islam yazıldı ve müslüman olarak hayatımızı sürdürmeye başladık. Sorulduğu zaman da müslümanmısın hemen hepimiz elhamdülillah müslümanız dedik. Ama gerçekten müslümanmıyız ne kadar müslümanlığın gerekliliklerini yerine getiriyoruz.

Küçükken hep hocam derdi anneniz babanız müslüman diye sizlerde müslümansınız. Düşünündüm ve çok haklıydı. çünkü şuanda müslüman olan çocuklarının çoğu örnek veriyorum ingilterede hiristiyan olarak dünyaya gelseydı kaçı müslümanlığa geri dönecekti. çok nadir hatta tama.mına yakını hristiyan olarak ahirete göç ederdi. içinizden birileri ben dönerdim diyecektir. ama çok zor bir ihtimal, çevre çok büyük etken. Araştırmak önemli olan araştırarak bir yola ulaşmak. baktığımız zaman sonradan müslüman olanların çoğunluğu müslüman olarak doğanlardan daha çok islamın gereklerini yerine getirmekte. Biz müslüman olarak doğduk ama içki içeriz, harama el uzatırız, kul hakkı yeriz hani burada müslimanlık hani Allah'ın emirleri, istekleri, yasakları. İşte burda sorun ortaya çıkmakta Önemli olan Müslüman olarak doğup haram yiyerek yaşayıp, Müslümanım diyerek ölmek mi? Yoksa Hristiyan olarak doğup, Allah'ın emirleri doğrultusunda yaşayıp, müslüman olarak ölmek mi?

Bizim elimizde olan imkan ikisinden çok daha büyük çünkü çok şükür ki müslüman olarak doğduk Allah emirleri ile yaşayıp, müslüman olarak ölebiliriz.
    Değerlendirelim bu şansı.

(Allah sevgisi ve korkusu hepimizin kalbinde olması dileğiyle.)
  2. eliiff

eliiff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Gerekli bir konuya değinmişsin Ahmet sağol, heralde Hristyan olarak doğsaydım Müslümanlığa dönemezdim :confused: şuanda heralde sözde Müslümanız...
  3. Özel Üye Ahmet

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83
    teşekkur ederım umarım herkes senin gibi gerçekçi olur.
  4. berna_66

berna_66 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    29
    güzel yazı tebrikler.. :)
  5. --su--

--su-- Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzeL sağoL..
  6. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113
    GüzeL yazmışsın ve önemLi bir konuya değinmişsin... TebrikLer..
  7. !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16
    Ahmet valla çok hoşuma gitti....Açıkcası ben de dönmezdim heralde...:S
    Çok sağol bu güzel duygularını bizimle paylaştığın için ...
  8. babygirl->seda

babygirl->seda Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    44
    Çok haklısın gercektende öyle ama ne yapalım bu böyle baslamıs böyle devam eder

Güzel yazmışsın;)
  9. Özel Üye Ahmet

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Çok haklısın gercektende öyle ama ne yapalım bu böyle baslamıs böyle devam eder

Güzel yazmışsın;)
    Genişletmek için tıkla...
    hep bu şekıl konuşmalar yüzünden kaybetmedik mi. sıstem yanlışsa devam etmemeli değişmeli.
  • HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Okuyup araştırırsanız aklınızı kullanarak doğru kararlar alabilirsiniz. Toplum baskısından bende sürekli söz ediyorum ve bunu değiştirebilecek bir güç yok malesef. Ben sadece okuyup araştırarak kendimi buldum. Değiştirilemeyecek birşey yok. Seneye kimliğim yenilenecek arka yazıda haliyle düzeltilecektir.

Topum baskısını bu ülkede değiştiremeyiz. O kadar anlayışsız bir ülkedeyiz ki bundan önce sizden düşünmenizi istediğim İncilden bir ayet onunla ilgiliydi.

Ahmet görüşlerine sonuna kadar saygı duyuyorum insanlar seçtikleri dinleri düzgün yaşamalılar. Sadece şuna katılmıyorum. Son sözünde Allah korkusu demişsin.

Tanrıdan korkmanıza gerek yok. O sizi hayatta ne kadar çok çuvallasanızda seviyor. O'nun sevgisini hiçbirşey değiştiremez.

Toplum baskısına aldırmayıp, kalbini İsa'nın şefkatli kollarına açan Gökhandan sevgilerle..
    Esen kalın.
  • Sayfayı Paylaş