mutlaka okuyun

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde фуля tarafından paylaşıldı.

1. фуля

фуля Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    474
    Ödül Puanları:
    0

yıl 2070..50 yaşıma henüz girdim ama görüntüm 85 yaşındaki bir insanınki gibi..
    yeterince su içemediğim için böbrek sorunu yaşıyorum..
    korkarım ki yaşamak için çok vaktim yok.ben bu topluluktaki en yaşlı insanım..
    5 yaşında bir çocuk olduğum günleri hatırlıyorum.o zaman herşey çok farklıydı.parklarda pek çok ağaçlar ,evlerde güzel bahçeler vardı..ve ben yarım saat boyunca büyük bir zevkle duş alırdım!!bugün ise temizlenmek için mineral yağlı havlular kullanıyoruz..
    eskiden kadınların güzel saçları vardı..şimdi ise başımızı su kullanmadan temiz tutmamız gerektiği için traş etmek zorundayız..
    eskiden benim babam arabasını hortumdan akan su ile yıkardı.şimdi ise benim oğlum suyun bu kadar gereksiz bir şekilde ziyan edilebileceğine inanamıyor!!
    sokaklarda posterlerde radyodan ve televizyondan suyu duyarlı kullan uyarıları olduğunu hatırlıyorum.ama hiç kimse bu uyarıları önemsemedi..
    şimdi ise tüm nehirler,göller,barajlar ve yeraltı su yatakları ya kurudu yada kirlendi..
    sanayi hemen hemen durma noktasına geldi ve işsizlik büyük oranlara ulaştı.yegane iş alanı deniz suyunun tuzunu çıkarıp kullanılabilir hale getiren fabrikalar ve işçiler maaşlarının bir bölümünü içme suyu olarak alıyorlar..
    sokaklarda eli silahlı haydutların bir bidon su için insanlara saldırmaları çok yaygınlaştı.yiyeceklerin yüzde 80 i sentetik..
    eskiden yetişkin bir insanın günde 8 bardak su içmesi tavsiye edilirdi.şimdi ise benim günde sadece yarım bardak su içme hakkım var!!!
    biz şimdi kanalizasyon sistemi çalışmadığı için fosseptik kullanıyoruz..
    nüfusun dış görünümü korkunç..susuzluk nedeniyle kırışık sıska,ultraviole ışınları nedeniyle yaralarla dolu vücutlar..
    şimdi ozon tabakası kalmadığı için ışınlar daha kuvvetli..
    cilt kanseri,mide bağırsak enfeksiyonları ve idrar sistemi sorunları ölümlerin ana sebebi..
    cildin aşırı kuruması nedeniyle 20 yşındaki genç 40 yaşındaki gibi görünüyor.bilimadamları araştırdılar ancak çare bulamadılar..su üretilemiyor,ağaç ve sebze olmadığı için oksijen azaldı.ve buyüzden yeni nesil zeka kapasitesi ciddi bir şekilde zarar görüyor..
    pek çok erkekte sperm oluşum mortolojisi değişti.bunun sonucunda bebekler kusurlu,mutasyonla ve fiziksel sakatlıkla doğuyor..
    devlet soluduğumuz hava için bizden para alıyor.erişkin başına günde 137 m³ soluyoruz.bu parayı ödeyemeyenler mekanik akciğerlerle havalandırılan bölgelerden kovuluyorlar..soluduğumuz hava kaliteli değil ama en azından nefes alabiliyoruz..
    ORTALAMA İNSAN ÖMRÜ 35 YIL...!!!
    hala biraz yeşil alanı,nehirleri akan bölgeleri silahlı askerler tarafından korunuyor..
    su altın ve elmastan daha değerli bir hazine haline geldi..
    yaşadığım yere nadiren yağmur yağıyor.bu yüzden hiç ağaç yok..bazen yağış beklerken asit yağmurları yağıyor..mevsimler ciddi bir şekilde 20.yy ın çevreye zarar veren sanayisi,atomik deneyler ve çevreye yaydıkları kirlerden etkilendi.o zamanlar çevreyle ilgilenmemiz konusunda uyarıldık ama hiç kimse dikkate almadı..
    oğlum benden gençliğimden söz etmemi istediğinde,ona yeşil tarlaların,çiçeklerin güzelliğini,yağmuru,nehirlerde yüzmenin,balık avlamanın ne büyük bir zevk olduğunu ve insanların ne kadar sağlıklı olduklarını anlatıyorum..o bana "babacığım şimdi neden su yok??" diye soruyor..
    İŞTE O ZAMAN BOĞAZIM DÜĞÜMLENİYOR...!!
    kendimi suçlu hissetmekten bir türlü kurtulamıyorum.çünkü bende o yaşadığı çevreyi kirleterek tahrip olmasına sebep olan ,tüm uyarılara kulağını tıkayan nesle aitimm...
    şimdi ise bizim çocuklarımız bunun bedelini ödüyor...!!
    yeryüzünde şimdi doğanın tahribatının dönüşü olmayan bir seviyeye ulaşmasından dolayı,kısa bir süre içinde yaşamın mümkün olmayacağına kesinlikle inanıyorum...
    ne kadar çok isterdim geriye dönüp insanoğluna bunları anlatmayı...
    HENÜZ DAHA DÜNYA GEZEGENİMİZİ KURTARMAYA ZAMANIMIZ VARKEN...!!!!
  2. фуля

фуля Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    474
    Ödül Puanları:
    0
    okuyan yok mu hiç
  3. !gizem!

!gizem! Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları: