MUTLU SON :)

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde mukoo tarafından paylaşıldı.

 1. mukoo

  mukoo Üye

  Katılım:
  11 Ocak 2008
  Mesajlar:
  261
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  16


  MUTLU SON :)

  İki sevgili varmış Hani insanın içini kıpır kıpır ettiren umut dolu birsevgiymiş onlarınki. Evlenmeyi düşünüyorlarmış. Derken bir gün delikanlının yurt dışına gitme mecburiyeti doğmuş. Kız gözyaşlarıiçinde kalmış. Onsuz nasıl yaşayacağını bilemiyormuş. O zaman delikanlı cebinden bir yüzük çıkartmış ve demiş ki 'Ben iki yıl sonra döneceğim.Eğer döndüğüm güne kadar parmağından bu yüzüğü hiç çıkartmazsan benigerçekten sevdiğini anlayacağım ve hemen evleneceğiz.' Genç kız çaresizkabul etmiş. Çocuk gitmiş.

  Kız yüzüğü hiç ama hiç çıkartmamış. Taa ki... Taa ki sevgilisinikarşılamaya gittiği güne kadar. O gün rıhtımda durmuş kendisinenişanlısını getiren geminin kıyıya yanaşmasını izliyormuş heyecanla.Birden güvertede delikanlıyı görmüş. Yüreği ağzına gelmiş. Sevinçiçinde kendisini göstermeye çalışmış.

  Elini cebinden çıkartıp sallayayım derken "şıp" diye bir sesleirkilmiş. Yüzük parmağından düşmüş, denizin derinliklerinde kaybolupgitmiş! Ne yaptıysa, ne söylediyse delikanlıyı ikna edememiş. Çocukkızı terk etmiş. Zaman geçmiş.

  Kız bir gün hep nişanlısıyla birlikte gittikleri balıkçıya uğramış.Birde bakmış ki delikanlı orada! Hemen yanına yaklaşıp olanları anlatmaya çalışmış. Delikanlı ilk başlarda biraz soğuk davrandıysa dasonunda yelkenleri suya indirmiş. Uzun ayrılığın getirdiği özlemlebirbirlerine sarılmışlar. Mutluluk yüzlerinde okunuyormuş adeta. Buolayın şerefine hemen yemek sipariş etmişler. Bir kaç dakika sonra birtabakta balıkları gelmiş. İştahla çatal bıçağa davranmışlar.

  Balığı kestiklerinde içinden ne çıkmış dersiniz?

  Yüzük dediniz değil mi?

  Bilemediniz.
  Kılçık!

  Siz çok fazla Türk filmi seyretmişsiniz...:)
 2. (¯`•вєуαz мєℓєк•´¯)

  (¯`•вєуαz мєℓєк•´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  5 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.270
  Beğenileri:
  310
  Ödül Puanları:
  36
 3. seker_kız

  seker_kız Üye

  Katılım:
  18 Mart 2008
  Mesajlar:
  8
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  1
  gercekten güzelmiş

Sayfayı Paylaş