mutluluğun resmini çizebilseydin ne çizerdin kompozisyon yazı halinde yapabilen var mı?

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde ...<3ünz.le<3.. tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ...<3ünz.le<3..

...<3ünz.le<3.. Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0

mutluluğun resmini çizebilseydin ne çizerdin?kompozisyon halinde yardımcı olabilir misiniz?
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ocak 2011
  2. ayceNuR

ayceNuR Üye

Beğenileri:
    867
    Ödül Puanları:
    0
    Gülen çocuk resmi bence :)
    kuru bunu beğendi.
  3. loss_girl

loss_girl Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çizebilseydim eğer mutluluğun resmini
    Önce sevgiyi anlatırdım
    Kendi dilimce,
    Sevgi ki,herşeye kadir,
    Çiçeklerle süslü bir dünya
    Çizerdim.
    İçinde sevgi olan bir bahçe
    Çeşit,çeşit insanlar
    Ama insan gibi insanlar!
    Çizerdim.
  4. kartal47

kartal47 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bana kompozisyon lazım konu aynı lütfen çok acil
  5. Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0
    Mutluluğun resmini çizebilseydim eğer…
    Mutluluk, cümlelerle veya kelimelerle anlatılmaz. Mutluluk soyut bir kavramdır. Hayat, yaşadığımız zaman içinde bize farklı tavırlar sergiler. Bizim ruhumuz bu tepkileri olumlu ya da olumsuz karşılar işte mutluluk kavramı burada devreye girer. Mutluluk soyut bir kavramsa onu çizmek mümkün olabilir mi? şimdi bunu açıklayalım.
    Mutluluk, iki çizginin birbirine paralel bakmasıdır. Ya da birbirini dik kesen iki doğru gibi, yaşadığımız olaylar bir dik doğrudur. Bizim yaptığımız olumsuz tavırlar onu dik kesen bir doğrudur. Mutluluk yaşadığı zamana pozitif bakmaktır aslında. Demiştik ya iki paralel doğru gibi. Soruna karşı pozitif bir cevap. İşte mutluluk budur. Mutluluk, her zaman pozitiflik değildir. Mutluluk yaşama olumlu bakmaktır. Her olayın iyi biteceğini düşünmekte bir mutluluk değil midir? Düşünelim, doğuyoruz, yaşıyoruz, ölüyoruz. Bu süreç içinde başımızdan birçok olay geçiyor. Tüm olayların iyi sonla bitmesi olanaksızdır. Elbette başımıza kötü bir durum gelebilir. İşte bu sırada mutluluk devreye girer. Olumsuz sonuçların olumlu bittiğini düşünmek belki mutlu olmamız yardım edecektir. Ama önemli olan kalıcı mutlulukları gereksiz sonuçlardan dolayı bozulmamasıdır. Mutluluğun resmini çizebilseydik eğer karmakarışık çizgiler çizerdik. Çizgiler siyah olsaydı ortaya bir kırmızı nokta çizerdim. Her ne kadar çizgilerin arasında görünmese de…
    Mutluluk paylaşmaktır, üzülmemektir. Her zaman yaşama olumlu bakmaktır. Sonuçlarla sorunlara cevap verebiliyorsak eğer mutluluk içimizde bir yerdedir. Onu çizmek de bir mutluluktur. Çizdiğimiz o çizgilerin arasındaki o küçük nokta her zaman içimizde bir mutluluğun olduğunu gösterir.
    ben yazdım alıntı değildir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş