Nabi Avcıdan Şok Dershane İtirafı?

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Dershanelerin kapatılması projesini yürüten Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, çok konuşulacak bir dershane itirafında bulundu.

  Dershanelerin kapatılmasını Eylül 2015'e erteleyen Bakanlar Kurulu kararının ardından sektör temsilcileriyle buluşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanecilerle gelinen son noktayı paylaştı.

  ÖZEL OKUL SEÇENEĞİ RASYONEL DEĞİL

  Alınan bilgiye göre, ‘kapanma' ifadesine itiraz eden ve “Kapanma yok, dönüşüm var.” diyen Avcı, sadece özel okul seçeneğinin sunulmasını kendisinin de rasyonel bulmadığını ifade etti.

  8 DERSHANE VAR, HİÇBİRİ ÖZEL OKULA UYGUN DEĞİL


  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Memleketi Bilecik'ten örnek veren Avcı'nın, bu ilde 8 dershane bulunduğunu, ama bunların hiçbirinin özel okula dönüşebilecek özellikte olmadığını söylediği öğrenildi.

  Dershaneciler de 2015 yılına kadar faaliyetlerinin sürmesine verilen geçiş süresini önemsediklerini ve bu adımın sektörü şimdilik rahatlattığını aktardı. Avcı da bundan sonraki süreçte daha fazla istişare içinde bulunacakları sözünü verdi. Dershaneciler ve Avcı, dönüşüm için çok daha fazla alternatif üretilebilecek bir yöntem üzerinde durulması konusunda görüş birliğine vardı.

  Kök Kaynak: zaman
  Haberi Aldığım Kaynak: aktifhaber

Sayfayı Paylaş