Namaz..!

Konu 'Dini Hikayeler' bölümünde P!NqUeEn <3 <3 tarafından paylaşıldı.

1. P!NqUeEn <3 <3

P!NqUeEn <3 <3 Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0

Ezan-ı Muhammed'i- Kaç kere içtenlikle dinledik, veya okunmadan önce ki ettiğimiz küfürlere kısa süreli olarak ara mı verdik? Gerçekten de Cennet Ehli olan kişiler temiz olan veyahut pisliklerden arınarak temizlenmiş kişilerdir. Her konuda temiz olursak, işte o zaman sıkıntı gibi, veya aklımıza gelen farklı düşünceleri...n namazda gelmesinede engel olmuş oluruz.

Bir insan öldüğü vakit, kabirde münker ve nekir adlı iki melek gelip, İlk soru, dünyada iken kıldığımız veya kılmadığımız olan NAMAZ'dan sorulacak.

Melek soracak: Dünyada iken namaz'ın varmıydı?
    Kişi: Ben hayır sever bir insandım, herkese yardım ederdim
    Melek: Namaz varmıydı?
    Kişi: Zekat vermiştim , sadakada vermiştim
    Melek: Namaz varmıydı?
    Kişi: Ben kimseye kötülük etmedim, kalbim temizdi herkese yardımcı olurdum
    Melek: Namaz varmıydı Namaz? diye sorduğunda
    Kişi: Hayır, namaz yoktu dediği vakit direk
    Melek: ATIN BUNU CEHENNEME

Dediği vakit halimiz nice olur. Bir namazımız var, onuda yarım yamalak yapıyoruz. Rabbimiz c.c. bizleri ibadet konusunda muvaffak eylesin inşaAllah..

“Dünyada iken yaptığımız hayır ve hasenatları vucüdumuzun sağ ve sol bacağı olarak düşünelim, vermiş olduğumuz zekat ve sadakalarıda el kol olarak düşünelim, Ama Namaz yok, yani vucüdun Başı yok, Baş sız bir vucüd bir işe yarar mı?”

“Dünyada Amel var Hesap yok, Ahirette Hesap var Amel yok” Hz. Ali (R.a.)

Namazı sevmeliyiz. Namaz bizim kurtuluşumuzdur. Eğer ki namazlarımız tam olursa tüm işlerimizde o şekilde tam olacaktır.
    “Namazda ayakta dururken gözleri secde yerine dikmeli, rükû halinde ayaklara doğru bakmalı,secde yaparken burun hizasına ve otururken de diz üzerindeki ellere bakmalıdır. Tüm bunlar namazda hûşu meydana getirir, aynı zamanda dikkatin dağılmayıp kişinin kendini namaza vermesi mümkün olur."

Şeytan ve Nefs'in işi, kişiyi doğru yoldan sapıklığa sürüklemek, yavaş yavaş ve sinsi bir şekilde dininden soğutmak ve ALLAH c.c. hazretlerinin emrettiği şeyleri yaptırmamak olacaktır. Bir hırsız boş bir arsaya gidip, birşeyler çalmak için uğraşır mı? Zaman bile kaybetmez. Nefs kişiye ağırlık verir. Şeytan da vesvese verir.
  2. abdulmelik

abdulmelik Üye

Beğenileri:
    964
    Ödül Puanları:
    0
    Allah razı olsun..
    Rabbim gönüllerimize namaz aşkı versin inşAllah..
  3. P!NqUeEn <3 <3

P!NqUeEn <3 <3 Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    0
    Amin Rabbim ibadetimizin sürekli olanından nasip eylesin cemil cümlemize

Sayfayı Paylaş