Nazillili Genç Yazardan Örnek Davranış

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Nazilli'de doğup büyüyen ve üniversiteden mezun olduktan sonra yaşanmış hikayelerden oluşan 3 kitap yazan Aslı Gencer Tunçyürek, kitaplarının satışından elde ettiği geliri eğitime ve otizm hastalarına harcıyor.

  3 yıl önce ilk kitabı olan 'Aslımca', ardından da geçtiğimiz yıl 'Hayatın Aslı'nı' kaleme alan genç yazar, Nazilli'deki okullara destek olmasının yanı sıra öğrencilere de burs vererek örnek oldu. Her iki kitabı da Milli Eğitim Bakanlığı'nca onaylanarak ilköğretim 2. kademe ve liselere giren genç yazar, taşıdığı yardımseverlik duygusu ile çıkardığı 3. kitabı olan kitabımız 'Hikayeler Aslı'nı Yaşatır'ın' tüm gelirini Otizmli çocuklara destek için harcayacak. Kitabının hem tanıtımını hem de imza gününü özel bir dershanede yaptı.

  Kitabının imza gününde öğrencilerle buluşarak hikayesini paylaşan ve öğrencilerin sorularını yanıtlayan Tunçyürek, "Şimdiye kadar 'Aslımca ve Hayatın Aslı' isimli iki kitabımdan elde ettiğim geliri köy okullarındaki çocuklarımızın ihtiyacı için kullanmıştım. Yine amacım aynı, değişen bir şey yok. Eğitim ve çocuklar. Fakat bu seferki çocuklarımızın durumu biraz farklı; 'Hikayeler Aslı'nı Yaşatır' isimli 3. kitabımla elde edeceğim geliri otizme destek olarak kullanmaya karar verdim. Bu çocukların ihtiyacı olan tek şey, sevgi ve enerjilerini harcayabilecekleri, ilgilerini birkaç dakikada olsa çekebilecek olan materyaller. Bu materyalleri bulmak o kadar da kolay değil. Özel eğitmenlerin çizimi ile el yapımı olarak hazırlanan; onlara zarar vermeden, mutlu olmalarını, bir şeyleri kavramalarını, anlayabilmelerini sağlayacak özel materyaller. Bunun içinde bizim iyi bir mali güce sahip olmamız gerekli. Alınan her kitapla bir yavrumuza ışık olunacak. Onların okullarda geçirecekleri birkaç saatlik mutluluk evlerine, ailelerine, yaşamlarına yansıyacak. Sanırım bu kadar küçük mutluluğu duyarlı insanlarımız onlardan esirgemeyeceklerdir."

  YARDIM HAVUZU OLUŞTURDU

  Yazar Tunçyürek, "Şu anda kitaplarımız Nazilli'deki birçok kitapçıda satıldığı gibi tüm Türkiye'deki D&R mağazalarında, İnkılap ve Remzi kitapevlerinden de temin edilebiliyor. Ayrıca internet üzerinden de satışlar başlatıldı. Umuyorum tüm duyarlı insanlarımızın bu yardım havuzunda bir parça da olsa katkıları olacaktır" dedi.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş