Ne mutlu Atatürk'çü olanlara

Konu 'Atatürk'ün Hayatı' bölümünde elcin06 tarafından paylaşıldı.

 1. elcin06

  elcin06 Üye

  Katılım:
  28 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.058
  Beğenileri:
  105
  Ödül Puanları:
  36

  Ne Mutlu Atatürkçü Olanlara!!!!

  ATATÜK olmasaydı biz olurmuyduk_? iyi düşünmek gerekir. İşte uzak yakın çevremiz: İşgal altında yada bağımsızlık uğraşı veren toplumlar, sömürülen yoksul uluslar,yakılıp yıkılan ülkeler... İşte bilimin ve aklın yadsınmasının acısını yaşayanlar... ATATÜRK'ün, istese padişah ve halife olabilecekken, ulusal egemenliği benimseyerek halkına büyük değer verip TBMM'yi açışı en anlamlı, örnek davranışlarından biridir. "Demokrasi"nin temeli olan "Cumhuriyet"i kuruşu.. Saaltanatı kaldırıp hilafeti dışlayarak bir dizi devrimlerle Türkiye'yi yüceltiş.. Karşı devrimciler, 1919-1923 düşmanları, etnik, dinsel ve başka ayrımlarla oyunlar geliştirseler de umduklarını asla bulamayacaklardır.

  Çok ırklı, çok dilli, çok hukuklu karmaşık bir toplumdan din öğesine dayanmadan, ancak dini dışlamadan ve dine karşı olmadan, ümmetten yurttaşlık bağıyla oluşturduğu çağdaş biri ulusu, dayanışmanın ve birlikteliğin mutluluğunda insanlık ailesinin onurlu bir üyesi yapmıştır. Böyle birisine "Türk değil" diyenlere ne denir_? ATATÜRK'ten önde gelen başka bir Türk milliyetçisi yoktur. Millyetçilik tutuculuk, tutuculukta milliyetçilik değildir. Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran halkı "Türk ulusu" tanımıyla birleştiren ATATÜRK'te birleşmezsek yolumuz karanlıktır. Atılımlarının tümünün düşünsel dayankaları çağdaştır. Geleceğe uzanan bir gerçekçilik ve uygunluk vardır. Din hakkında güzel sözler ettiği 19 Ocak 1923 İzmit Basın Toplantısı'nı 7 Şubat 1923 Balıkesir Paşa Cami Hutbesi'ni unutanlar, din düşmanlığı, dinsizlik gibi suçlamalarla temiz inançlı halkımıza ATAÜRK'ü kötü tanıtmak çabasındadırlar. Bunların hiçbirisinin gerçekle ilgisi yoktur. Dinini kin, kinini din yapanlar, politikaya dini, dine politikayı sokanlar dini siyasallaştırarak demokrasiyi dinselleştirenler. Tertemiz inançları çıkarları için araç kılarak sömürenler dindar olamazlar. Özgür düşünce ve özgür inancı sağlayan ATATÜRK'e dil uzatanların hiçbir değeri yoktur. ATATÜRK'ün Türklüğe ve Mülümanlığa kazandırdıklarını yadsıyanlar kendilerini bilmeyenlerdir. Bir papaz, "avrupadaki camilerde ezan okutulmuyor. ATATÜRK olmasaydı camilerinizde belki namaz kılardınız, ama asla ezan duyamazdınız" diyerek dine katkısını överken ATATÜRK'ü din düşmanlığıyla suçlayanların söyleyecek başka şey bulamadıkları bir gerçektir. "İstiklal Mahkemeleri, öldürmeler, mezar taşlarını kırdırmak, resmi ideoloji, resmi tarih, taşınmaz edinmeler" gibi savlarla saldırıda bulunanlar, kendi kişisel bozukluklarını yansıtmaktadır.

  Adımız, ATATÜRK'ün adıyla onurlanmıştır. Kendini bilenler, mutluluğunu kimlere borçlu olduğunu unutmayanlar için ATATÜRKÇE düşünmek, yaşamak, ATATÜRKÇÜ olmak en yüce onurdur. Tam bağımsızlık,özgürük ve ulusal egemenlik temelinde doğmak ve sonsuza koşmak Büyük Türk Ulusu'nun erdemidir..

  NE MUTLU ATATÜRKÇÜ OLANLARA!!!!
 2. UstaSoft

  UstaSoft Guest

  Mutluyum..
  Mutluyuz..
  Atatürkçü'yüz
 3. 2αн!_∂3

  2αн!_∂3 Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  8 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.350
  Beğenileri:
  454
  Ödül Puanları:
  36
  Teşekkürler Elçin :):)

  Ne Mutlu Türküm Diyene ! Ne Mutlu Atatürkçü Olanlara ! ...

Sayfayı Paylaş