Nebiye Sav Mektup (okumanız Dileği ile)‏

Konu 'Dini Hikayeler' bölümünde Persephone tarafından paylaşıldı.

1. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83

Allah`ın habibi,peygamberlerin sultanı,ümmetinin gözbebebği,gönüller sultanı efendimize sevgilerimle…..
    Ya Rasulallah!Sen her şeyi bizden iyi bilirsin gerçi ama keşke Allah`u teala sene iki tercihten birini seçmeni bildirdiğindeÜmmetimi isterim Ya Rab deseydin de’kıyamete kadar ümmetinin başında olup onları da refik-i Ala ya ulaştırsaydın.Belki ozaman gözlerimiz senin siyah zeytin tanesi gözlerinle buluşur,ve dudaklarımız mis kokulu tenine değerdi.Ama sende biliyorsun ki senin bedeninden bir parçayı,sakalından bir kıl tanesini,sana olan sevgimizden dolayı nasıl da kırk tane mendile sarıp saklıyor ve bir kere olsun öpebilmek için saatlerce sırada bekliyoruz.Senden bize kalan,öpebildiğimiz tek hatıra…Keşke yanımızda olsaydın da,sahabelerin gibi seni doya doya görebilsek öpüp koklayabilseydik.Mubarek sakalını veya sırtındaki peygamberlik mührünü
    bir kere olsun öpebilseydik.Hz. Hamza gibi paramparça edilseydik,Hz Hubeyb gibi işkence altında şehit edilseydik te, sana 1 sn. olsun sarılabilseydik.

Ya Rasulallah!Sensiz dünyanın ne değeri varki?Senin vefatından sonra Ashab-ı
    Kiram nasıl da **** divane olmuş, gözyaşı dökmüştü.Hz Ömer gibi yüce bir sahabi bile kılıcını çekmiş ‘kim Muhammed öldü derse kellesini uçururum’ derken,herhalde sensiz bir dünyanın ne kadar boş ve anlamsız olduğunu düşünüyordu.Hz Bilal bile senin olmadığın Medine’de duramamış Şam’a hicret etmişti.Sahabelerin senin yokluğuna dayanamamış,dünyanın dört bir tarafına hicret etmişken biz nereye kaçalım, kime sığınalım Ya Rasulallah!

Biz senin yokluğunda senin müjdenle teselli buluyoruz.Hani demiştin ya asırlar önce ‘kardeşlerime selam söyleyin’ashab- kiram şaşırmıştı ve ‘Ya Rasulallah!
    Senin bizden başka kardeşlerin mi var’demişlerdi de sen Evet.Siz benim arkadaşlarımısnız.Ahir zamanda beni görmediği halde bana inanan getirdiğim dini kabul edenler benim kardeşelerimdir’demiştin.Kardeşlerin mahcup
    kadeşlerin kederli de olsa senin sel***** büyük bir aşk ve şevkle diyorlar ki
    ALEYKUM SELAM YA RASULALLAH.Haddimiz olmayarak,layık olmayarak ta olsa senin merhametine ve şefkatine güvenerek diyoruz k VE ALEYKUM SELAM YA RASULALLAH….

Ya Rasulallah!Hani demiştin ya Birgün gelecek İslam’ı yaşamak elde kor tutmaya benzeyecek.Bırakırsanız sönecek bırakmasanız eliniz yanacak.’Ne kadar doğru söylemişsin.Ellerimiz ateşten kavruldu küle döndü YA Rasulallah!
    Yanımızda olsaydın Ashab-ı Kiram`ın dediği gibi ‘Anam babam sana feda olsun Ya Rasulallah’diyecek olan bizler, senin dinin için ellerimizi,kariyerimizi,makamımızı,arkadaşlarımızı ve sevdiklerimizi feda ettik.Eminim ki sen bunları biliyor ve ‘Kardeşlerimi gördünüz mü?Nasılda dünyayı ellerinin tersiyle itiyorlar’diyor ve öteler aleminden bize
    bakarak ‘Ya Rabbim!Kardeşlerimi affet.Onlara merhamet et.Sıkıntılarını gider.Sen Erhamürrahiminsin,Tevvabürrahimsin’diyerek bize dua ediyorsun.Duana bütün kalbimizle amin diyoruz ve ümid ediyoruz ki senin duanı bir kere bile geri çevirmeyen Rabbul Alemin gene çevirmeyecektir.

Ya Rasulallah!Seni göremesek te sen aramızdasın.Ümmet-i Muhammed’in parça parça olduğu,Müslümanların birbirine düştüğü,imanın ve sana olan sevginin yok edilmeye çalışıldığı ahir zaman ortamında,seni ve dinini acizane
    korumaya çalışan şu kardeşlerine de bir görünüversen…Bir kere tebessüm etsen.
    Senin bir tebessümün fitneler arasında sıkışmış,eli kolu bağlanmış,çaresizlikten ne yapacağını şaşırmış şu kardeşlerine nasıl moral olur…Senin o tebessümünle tekrar canlanır,aşılmaz denilen surları aşar,geçilmez dağları geçer,Bilallar,
    Hamzalar,Ammarlar olup akar gideriz…..Senin bir tek gülüşün ‘Allah`ın adıyla
    yürüyün, Cennet önünüzde’demen tüm dünyaya bedel değil midir?

Ya Rasulallah!Biliyoruz ki bizi Havzu Kevser kıyısında ya da Sırat’ın başında bekliyorsun.Geçen her saniye bizi sana yaklaştırıyor.Allah’ın azbından korkuyor
    fakat rahmetini ümit ediyoruz.Günahımız çok olsa da sana inanan ve getirdiğin dine samimiyetle inanan ve yaşamaya çalışan şu kardeşlerine şefaat et.Bizim
    için Allah’tan mağfiret dile.Zira biliyoruz ki biz ne kadar ibadet etsek te Allah’ın rahmeti olmadan cennete gidemeyiz.Bizler,Ahir Zamanda yaşayan kardeşlerin senin şefahatini ve Allah’ın rahmetini ümit ederek diyoruz ki:
    Ya Rasulallah!Aklımız başımızda ve ruhumuz tenimizde olduğu müddetçe seni
    Seveceğimize,elimizden geldiğince senin yolunda yürüyeceğimize,şeytana ve
    dostlarına asla teslim olmayacağımıza seni ve dinini elimizden geldiğince yüceltmek için çalışacağmıza söz veriyoruz.Bize dualarınla destek ol ve huzurundan boş çevirme.Her türlü hamd ve sena alemlerin Rabbi olanAllah’a,
    salat ve selam senin ve ashabının üzerine olsun.(AMİN)
    ~Ab-ı Hayat ~ bunu beğendi.
  2. Persephone

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    MINIKLERDEN HZ.MUHAMMEDE SAS MEKTUPLAR‏

BELKİ DE CENNETTE BULUŞURUZ
    "Nur yüzlü, Gül kokulu, Sevgililer Sevgilisi Peygamberim, Ben 12 yaşındayım. Her hareketimde seni örnek almaya çalışıyorum. Sen ömrüm boyunca rehberim olacaksın. Kimbilir belki bir gün rüyama girersin. Senin yolundan gidersem belki cennete girmeye hak kazanırım. Belki de cennette buluşuruz. Allahımdan istediğim tek dileğim de budur. İnşallah gerçek olur. Hakka hakiki kul olmak, Yüce Yaratan'ın sevgilisine ümmet olmak için yaşamak istiyorum. Sizi canımdan çok seviyorum. Yarın mahşer gününde 'ille de ümmetim' dediğin zaman benim de o ümmetinin içinde yer almamı Yüce Allah'tan diliyorum. Umudum odur ki kıyamet günü senden mahrum kalmam. Sevgililer sevgilisine selam olsun.
  3. Persephone

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    MeDINe`Ye HaSReT..

RABBİMİN EMANETİNE SELAM OLSUN
    BEKLİYORUZ EFENDİM BELKİ RÜYAMIZA GİRERSİN DİYE..
    HASRETİN VUSLATA ERECEĞİ GÜNE HASRETİZ EFENDİM!
    SEN GEÇERKEN GÜLLERİN O ENFES KOKUNA DAYANAMAYIP
    BAŞLARINI BÜKMESİ GİBİ BEKLİYORUZ EFENDİM...
    SANKİ AYAĞIMIZI ATINCA MEDİNE'NE GELECEKMİŞİZ GİBİ
    O RESİMLERE BAKINCA İŞTE O AN...
    HASRETLE YANIYOR VÜCUDUM SANA KAVUŞMAK İSTİYORUM O AN..
    ÇAĞLAR ÖNCESİNE UZANABİLMEK İSTERDİM
    TAİFTE TAŞLANIRKEN SENİ KORUMAK İÇİN SAF OLUŞTURMAK..
    O AŞK İLE YANIP TUTUŞMAK İSTERDİM
    HAMZAYA O ÇETİN SAVAŞTA EVET UHUD'DA
    O GİREN MIZRAĞIN BANA GİRMESİNİ DİLERDİM...
    SENİ BEKLEYEN NEMLİ GÖZLER VAR SEVGİLİ
    BİR SÜMEYYE OLABİLMEK İSTERDİM
    EFENDİM BEKLİYORUZ HASRETLE,
    AŞKLA, SANA KAVUŞACAĞIMIZ GÜNE HASRET!
    MEDİNENE HASRET
    GÖZLERİNDEKİ İNCİ YAŞIN OLABİLMEK İSTERDİM
    AÇLIKTAN MİDENE BAĞLADIĞIN TAŞIN OLMAK İSTERDİM
    CANIMIN CANANI EFENDİM! GÜLLERE BAKINCA SENİ DÜŞLEMEK
    TERLEDİĞİNDE ALNINDAKİ TERİN OLMAK...
    BİLİRLER Mİ Kİ TENİNİN KOKUSUNUN GÜLLERİ BAYILTTIĞINI
    SANA SELAM OLSUN..
  4. !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16
    o mineklerin yüreğine sağlık...Onlar bile bazı şeyleri farkında..
  5. ~Ab-ı Hayat ~

~Ab-ı Hayat ~ Üye

Beğenileri:
    98
    Ödül Puanları:
    29
    Yer:
    Şehr-i Azam
    Allah razı olsun .:

Sayfayı Paylaş