Neden Kaspersky? Buyrun Cevabı

Konu 'Bilişim Teknolojileri' bölümünde duyguyesim tarafından paylaşıldı.

 1. duyguyesim

  duyguyesim Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2007
  Mesajlar:
  133
  Beğenileri:
  6
  Ödül Puanları:
  16

  Kesinlikle Kaspersky kullanın

  1.Neden KASPERSKY ( AVP ) Kullanmam gerekli,bunun ayrıcalıgı nedir?diyorsanız :
  Ayrıcalıgı ortada seçim için,kaspersky genelde ilk çıktıgında virüsler hemen yamasını bulur.Norton veya başka programlar genelde Kaspersky'dan sonra yamaları update'e koyarlar.İşte bu yüzden Nortonun görmedigini KASPERSKY görür,Çernobil virisü vs.gibi,kaspersky yamalarını bulmuş ve norton vs. gibi programlar kasperskydan almıştır bu yamaları ( yasal alış veriş diyelim )
  NASA'nın bile tercihi olmuş ve kullanmıştır,yeni yönetim RUS yapımı bir program sistemlerimizde olamaz diye kaldırmıştır.Kullanmamalarının sadece sebebi RUS yapımı oldugu içindir.
  Şu anda Kaspersky 100.000 virüs yaması barındırıyor (yapılan update ile birlikte )
  Kaspersky çok hızlı şekilde virüs'ü yakalar,daha dosya bitmeden veya siz daha tıklamadan o klasörde hangi virüs oldugunu gösterir.Hiç bir şekilde NORTON veya diger virüs programları gibi virüs bulaştıgında veya virüs buldugunda sistemi haps etmez,yani sizin müdahale etmenize olanak sunar.Şu anda en hızlı virüs yakalıyan program olarak kabul edilmektedir,bir çok editörün seçimi olmuştur,incelemelerde bir çok programın ve online anti-virüs sitelerinin göremedigi kullanıcı ve incelemelerle kanıtlanmıştır.
  Çocuklar için mükemmel bir virüs programıdır,eğer çocugunuz veya acemi kullanıcı kullanıyorsa bilgisayarınızı.Virüs buldugunda uyarır 3 defa,eger hala dosyaya ulaşmaya çalışıyorsa veya yanlış bir yol izliyorsa bilgisayara reset atarak sisteminizi bu kullanıcıdan korumaya başlar.
  İkinci işletim sistemi gibi setup yapan ve sonrada kaldırmanız çok zor olan NORTON gibi degildir,kendi içinde barındırır dosyaları,her noktaya dosya atmaz ve kaldırmanız sadece 2-3 dakika bile sürmez,sistemden kalktıgında kendi dosyalarını atık olarak bırakmaz,böylece başka bir virüs programını veya başka bir versionu rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  Hatta şu anda Norton kullanan arkadaşlar,kullandıkları bir kaç programda belkide virüs oldugundan haberleri yok veya sitelerden.Norton'u kaldırıp kaspersky kurdugum bilgisayarlarda her zaman min.3-5 virüs bulmuştur ve hatta daha fazlasını bile yakaladıgı oldu.
  Çok kolay şekilde arka planda çalışırtırabilirsiniz,hala görevini devam ettirir ve size açılışta veya devamlı sistem konturolünde kesinlikle varlıgını belli ettirmez.Sağa sola ikon vs. bırakmaz hayalet gibi görevini yerine getirir..
  Kısaca virüs programım var diye ona güvenerek VİRÜSLERE BİLGİSAYARINIZI LUNAPARK'a çevirmeyin...
  10 önemli neden

  1. Son derece yüksek virüs tanıma ve temizleme seviyesi
  Bağımsız bir test kuruluşu olan Virus Bulletin, 1998-2000 yılları arasında sürekli olarak gerçekleştirdiği testlerde KAV, salgın halindeki virüsleri %100 oranında tanıma ve temizleme başarısı göstermiştir.
  2. Yeni virüslere karşı anında çözüm mekanizması oluşturma
  Hergün ortaya yeni çıkan yeni virüslere karşı KAV kullanıcıları hergün yenilenen virüs veritabanı ile her zaman koruma altındadırlar. Bilgisayarların Flash BIOS ‘una zarar veren CIH.95 (Çernobil) virüsü ilk olarak Temmuz 1998’de ortaya çıktığında Kaspersky Lab sadece 3 saat içerisinde bu yıkıcı virüse karşı temizleme modülünü veritabanına eklemiştir.
  3. Yüksek başarı oranına sahip kod analiz teknolojisi
  KAV, virüs veritabanında yer almayan yeni ve bilinmeyen virüslere karşı da %92 oranında etkilidir. Bu oran, bağımsız kuruluşlar tarafından KAV ile virüs veribanı aktif olmadan yapılan testlerde elde edilmiştir.
  4. Geniş kapsamlı, eksiksiz ve güncel veritabanı
  KAV virüs veritabanı, internet üzerinden HERGÜN yapılan güncellemelerle, 50.000’e yakın virüs teşhis edebilmektedir.
  5. Yüksek temizleme oranı
  Diğer antivirüs yazılımlarının silmenizi önerdiği, değerli bilgiler içeren ancak virüs bulaşmış dosyalarınızı KAV güvenle temizler ve veri kaybına yol açmadan tekrar kullanmanıza olanak tanır.
  6. Bilinen tüm popüler e-mail formatlarıyla çalışabilme
  Hemen hemen tüm bilgisayar kullanıcılarının vazgeçilmez iletişim aracı olan e-mail kullanımı, aynı zamanda virüs tehlikesine yol açan ve bilgisayarınızın sağlığı için dikkat gerektiren korkulu bir rüya haline gelmiştir. AVP, virüslü e-mail mesajlarını size zarar vermeden bloke eder ve sizi uyarır.

  7. Virüs destek hizmeti
  Kayıtlı kullanıcılar bilinmeyen bir virüsü rapor ettiklerinde Kaspersky Lab, en geç 48 saat içerisinde özel bir modül geliştirerek kullanıcıya iletir.

  9. Bilgisayarınızı yavaşlatmadan maksimum korunma
  Birçok antivirüs yazılımının yolaçtığı performans düşüklüğü, KAV’ün akıllı koruma sistemi ile sistem performansını etkilemeden mükemmel performans sağlar. Sistem kaynaklarını minimal düzeyde kullanan KAV, buna rağmen hiçbir virüsü gözden kaçırmaz.
  10. Sertifika ve ödüller
  KAV, dünya çapında antivirüs testlerinden aldığı başarılı sonuçların yanı sıra, ICSA, CheckMark ve Microsoft sertifikalarına sahiptir. Birçok ülkede “Yılın Antivirüs Yazılımı” seçilen KAV, geçtiğimiz sene PC Magazine Türkiye tarafından da bu ödüle hak kazanmıştır.
 2. UstaSoft

  UstaSoft Guest

  kaspersky her zaman tercihimdir...sizinde tercih etmenizi isterim..
 3. EfSaNe_GiReSuNLu

  EfSaNe_GiReSuNLu Üye

  Katılım:
  18 Şubat 2008
  Mesajlar:
  96
  Beğenileri:
  5
  Ödül Puanları:
  8
  kaspersky benimde tercihimdir.Ama Panda 08 de öneririm ama donanımınız bıraz olmalı çünkü kasma problemi olabilir.NOD-32 de kullanışlıdır tavsiye ederim.
 4. sonsavaşcı

  sonsavaşcı Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  16
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  bence de kaspersky
 5. metinoz

  metinoz Üye

  Katılım:
  20 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  28
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Anti virüs diyince iki isim gelir akla Kaspersky ve nod32 ben kaspersky 2009 u kullanıyorum memlunum sizede tavsiyemdir
 6. özgür_kız

  özgür_kız Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  17 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.719
  Beğenileri:
  371
  Ödül Puanları:
  36
  çok güzel bir program ama bende şu anda nod 32 i kurulu
 7. bayrak

  bayrak Üye

  Katılım:
  30 Ekim 2007
  Mesajlar:
  62
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  6
  bende kaspersky kullanıyorum güzel bir sorun yok....
 8. ferik_58300

  ferik_58300 Üye

  Katılım:
  15 Nisan 2008
  Mesajlar:
  192
  Beğenileri:
  3
  Ödül Puanları:
  16
  hayır bence AVK denen yeni bir antivirüs
 9. programcı

  programcı Üye

  Katılım:
  11 Eylül 2008
  Mesajlar:
  17
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  kasperskay bilgisayarınızı kasar

Sayfayı Paylaş