Nedir ki Aşk denilen

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde ceh.13 tarafından paylaşıldı.

1. ceh.13

ceh.13 Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0

Aşk aşık aşk aşık tüm herkezin dilinde nedir ki bu aşk dedikleri?

Sevmek birine bağlanmak diyorlar insan nasıl bağlanır birine iplemi bağlıyorlar birbirilerine?

Herkez diyor gerçek aşk ölümsüzdür diye ben buna inanmıyorum ve araştırdım bilim adamları diyor ki

AŞKIN ÖMRÜ 3 YIL MI?
    Sinir hücreleri arasında hedeflere uygun bağlantıları etkileyen uyarı maddelerinden sinir büyüme faktörü de (

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

) aşkın süresini biçiyor. Ellerin terlemesine ve heyecanın yükselmesine de neden olan NGF değeri tutkulu aşkın ilk zamanlarında yükseliyor. Araştırmada insanın doğası itibarıyla bu tutkuyu sürdüremediği ortaya çıkıyor ve arzunun şiddetiyle doğru orantılı artan NGF değeri en fazla 3 yıl sonra azalıyor.

Alıntı :

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Eee 3 yıl o da en fazla kimisine bir ay kimisine 3 yıl peki ondan sonra?

İnsanlar ömür boyu aşk istiyorlar her zaman ilk günkü gibi baksın istiyorlar? Nelerine yetmiyor aldatmamaları başkalarına gitmemeleri aşık olmak yerine sadece sevmeleri nelerine yetmiyor romantik olmuş olmamış ne önemi var insanın içinden gelmedikten sonra zorlamanın ne alemi var?

Seviyorum diyorsun ama seven insan sevdiğinden birşey bekler mi ben seni seviyorum sende romantik ol sende beni sev...

Zorunlumu insan bunları yapmaya? Aşığım diyen en fazla ne kadar aşık olabilecek ki...

İnsandan insanada sevmek değişmez mi kimisi içinden sever sevdiğini söyleyemez her zaman çünkü o kadar kolay söylenebilecek bir sözmüdür seni seviyorum demek aşığım demek abartmaktır kolay değildir aşık olmak.

Aşık olmakta marifet birşey değil ki. Herkez aşık olur herkez sever önemli olan o 3 yıl bittiğinde aşk hormonu salgılanması durduğunda olanlar

O 3 yıl bittiğinde... Kavgalar başlar sevmiyorsun demeler başlar ihanetler başkasına gitmeler başka kız/erkek e bakmalar

Aşık insan kıskanır...
    ama
    Aşık olan güvenir, inanır
    ve
    Aşık olan ilk önce sabretmeli

Her ne kadar aşık olursan ol Allah'ın yarattığı kulu yaradandan üstün tutmamalı.. Bu yanlışı herkez yapıyor sana tapıyorum diyor ama bilmiyor ki o bir söz allaha şirk koşmaktan farkı yok. Sırf aşkını kanıtlamak için allahtan ayrılmaya ne gerek var?

Eskiden ne güzelmiş annen baban kimi derse onunla evleniyorsun ve evlendiğin kişiyi ister istemez seviyorsun bu saygıyla başlıyor ve her ne kadar havga etsende kızsanda haklıda olsanda terk etmek bırakmak yok. [COLOR=***nna]Yarı yolda bırakmak yok. [COLOR=***nna]

Önceden hayat daha güzelmiş eşini sen seçmesende ben ayrılan görmedim eskilerden dedelerimden görmedim ayrılan.

Şimdi biz seçiyoruz çok mu iyi oluyor aileden gizli saklı bir gün kavga ertesi günü barış. Bugün el ele yarın dudak dudağa ertesi günü göz yaşıyla allah belanı versin demelerle son buluyor.

O da yoktan bir sebepten dolayı oluyor.

Sonra depresyona gir okula gitme ders çalışma intihar et veya o göz yaşını bir kız döküyorsa karşısına çıkan ilk kardeşim dediği kişiyle yat...

Sonra adın başka şeylere çıksın sonra öyle hayat işte

Aşk aşk aşk... Aşık?

Eskiden insanlar evlendikten sonra aşık oluyorlardı kimse kısıtlamadan kimseden kaçmadan yaşıyorlardı aşkı işte gerçek aşk...

Uzun diye okumadığınız için teşekkürler....
    esmer_seker bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş