Öğlen Uykusu Hafızayı Koruyor

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) tarafından paylaşıldı.

1. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

(¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0

Harvard Üniversitesi bilim adamlarına göre; gün ortasında uyumak insan vücudu için çok yararlı. Ayrıca gün içerisinde 60-90 dakika uyumanın; beyni 8 saatlik gece uykusuna kadar dinlendirdiği belirtiliyor. Bilim adamları, öğle uykularının beyni dinlendirmesinin yanı sıra öğrenme yeteneğini de artırdığını ifade ediyor. Araştırmalardan çıkan sonuçlara göre; günde 60-90 dakika uyuyanların test sonuçlarının uyumayanlara oranla çok daha başarılı olduğu tespit edildi. Ayrıca bilim adamları, yapılan testler sonucunda gündüz uykusunun hafızayı güçlendirdiğini saptadı. Araştırmada ayrıca erkeklerin gündüz uykusuna, kadınlardan çok daha yatkın olduğu da ortaya çıktı.
    sabah

alıntı
    seda bunu beğendi.
  2. Özel Üye Ahmet

Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83
    ben okuldan geldıkten sonra 4 ten 6 7 ye kadar uyuyorum yararlı olurmu :D
  3. rapgirl

rapgirl Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    ben küçükken uyuyordum (annemin zoruyla hatta bigün 5 dakikalığına gözlerimi kapatmıştım 5 dakika sonra gerinerek uyandım göya ''anne uyudum ''dedim annem inanmamıştı tabii o zaman 4-5 yaşlarındaydım)

şimdi öğlende uyuduğumda gece uyuyamıyorum o yüzden okullar açıkken uyumam yazında bronzlaşçam diye uyuyamam:D:D:D:D
  4. mystical50

mystical50 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    16
    biizim bi öğretmenimiz var sürekli belirli saatlerde uyur demekki yararlıymış

Sayfayı Paylaş