öğrenci psikolojisi(öğrenci iseniz okuyun)

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde öznur59 tarafından paylaşıldı.

1. öznur59

öznur59 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0

Öğrenci kurnaz ve çok zekidir. Yeri geldiğinde değil, işine geldiğinde yalan söyler. Okuldan eve gelince hoşgeldin, yerine bugün ödev var mı sorusuyla karşılanır.

Öğrenci bu soruya refleks olarak ödevim yok der. Öğrenci derste bir soru cevaplasa ben bu dersten anlıyorum der.
    Eve gidince ders çalışacağını söyleyerek okuldan eve doğru yola çıkar. Anlayacağınız hırs yapar.

Ama bu hırs, arabanın benzini gibi her kilometrede bir azalır.
    Öğrencinin eve gelene kadar bu hırsı biter. Öğrenci eve geldiğinde şeytana uyar ve ders çalışmak yerine kitle iletişim araçlarına yönelir.

Öğrenci sınavlara yumurta kapıya dayanınca yani sınava bir gün kala çalışır.

Öğrenci milleti rekabetçidir; Sınav bitince arkadaşının yanına gider ve sınavının nasıl geçtiğini sorar.
    Kötü geçti yanıtını alınca öğrencinin o günü mutlu geçer çünkü arkadaşından yüksek not beklemektedir.

Öğrenci milleti aç gözlüdür; 45 beklediği bir sınavdan 50 alsa, hocadan 5 puan daha ister. Fakat o 5 puanı veren hoca daha görülmemiştir.

Öğrenci milleti not defterine yönelik hareketlerde bulunur. Örneğin ; Hoca sınıfa girer girmez "Hocam bugün çok güzelsiniz" der.
    Ama tam aksine hocanın o gün çirkinliği üstündedir.

Nisan, Mayıs aylarında hoca peşinde koşan öğrenci Haziran ayında hocanın peşini bırakır.

Öğretmenler, günlük tekrar yapın derler ama Öğrenci milleti ders dışında yaptığı davranışları hergün tekrar eder.

Yine Öğretmenler anlamadığınız yeri sorun der ama Öğrenci anlamadığı yeri değil, zile kaç dakika kaldığını sorar. Yani anlayacağınız öğrrenci milleti böyledir.
    Gamze**, Emir88, yusufyuce ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. öznur59

öznur59 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Öğrenci milleti aç gözlüdür; 45 beklediği bir sınavdan 50 alsa, hocadan 5 puan daha ister. Fakat o 5 puanı veren hoca daha görülmemiştir

ben yaşadım:D

45 beklıyordum.50 aldım hocada 5 puan benden olsun dedi:) ama ortalamam 57:(
  3. Dreamer*

Dreamer* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0
    Öğrenci milleti rekabetçidir; Sınav bitince arkadaşının yanına gider ve sınavının nasıl geçtiğini sorar.
    Kötü geçti yanıtını alınca öğrencinin o günü mutlu geçer çünkü arkadaşından yüksek not beklemektedir.

:D:D

Öğrenci milleti aç gözlüdür; 45 beklediği bir sınavdan 50 alsa, hocadan 5 puan daha ister. Fakat o 5 puanı veren hoca daha görülmemiştir.

80 alır keşke 85 olsun der .d Gercekten aç gözlüyüz =p :D

Bende birgün öğretmen milleti diye bir yazı paylaşayımda görün siz :D:D
  4. öznur59

öznur59 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Bende birgün öğretmen milleti diye bir yazı paylaşayımda görün siz :D:D
    Genişletmek için tıkla...

dört gözle bekleriz....:):)
  • Emir88

Emir88 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Öğrenci bu soruya refleks olarak ödevim yok der. Öğrenci derste bir soru cevaplasa ben bu dersten anlıyorum der.
    Eve gidince ders çalışacağını söyleyerek okuldan eve doğru yola çıkar. Anlayacağınız hırs yapar.

Ama bu hırs, arabanın benzini gibi her kilometrede bir azalır.
    Öğrencinin eve gelene kadar bu hırsı biter. Öğrenci eve geldiğinde şeytana uyar ve ders çalışmak yerine kitle iletişim araçlarına yönelir.

:D:D

Güzel olmuş ellerine sağlık...
  • Desert Rain.*

Desert Rain.* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    2.918
    Ödül Puanları:
    0

Buna katılmıyorum, öğretmenleri genelleme yaparak kötü göstermek yanlış birşey..
    Her öğretmen vermez diye birşey yok, her öğrenci alamaz ;)
  • Adam Akıllı

Adam Akıllı Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    0

Buna katılmıyorum, öğretmenleri genelleme yaparak kötü göstermek yanlış birşey..
    Her öğretmen vermez diye birşey yok, her öğrenci alamaz ;)
    kesinlikle katılıyorum eğer sen dör dörtlük öğrenci değilsen eğer hoca zaten değil 5 puan 2 puan bile vermez.
  • Kübra_28

Kübra_28 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    0
    "Öğrenci sınavlara yumurta kapıya dayanınca yani sınava bir gün kala çalışır."

Tam beni anlatıyor :D
  • abks

abks Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    öğrenci her pazartesi daha çok ders çalışcam diye kafasına koyup bir türlü başlayamandır...
  • Gamze**

Gamze** Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    1.527
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar olmaz ya ,, hepside uyuyor bana :D
  • Sayfayı Paylaş