Öğrenci ve Velisi Kitap Okuma Alışkanlığını Birlikte Kazanacak

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Karaman Eğitim Gönüllüleri Derneği (Karegder)'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği 'Aileler Okuyor – Karaman Okuyor' kampanyası kapsamında kitap okuma seferberliği başlatıldı. Öğrenci ve velilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasını hedefleyen projeyle her ay bir kitabın okutulması amaçlanıyor.

  Karegder Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Okçu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, dernek olarak öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik birçok etkinlikler yaptıklarını söyledi.

  'Aileler Okuyor – Karaman Okuyor' isimli projeyle de geniş kapsamlı bir etkinliğe imza atacaklarını söyleyen Okçu, velilerin kitap okuma alışkanlığı kazanmasıyla hem çocuklarına iyi bir örnek olacaklarını hem de onlarla iyi ve sağlıklı iletişim kurabileceklerini dile getirdi.

  Proje kapsamında seçilen ilk kitabın 'Evde ve Okulda Başarılı Eğitimin Sırları' olacağını belirten Okçu, kitabın yazarı Ali Erkan Kavaklı'nın da 13 Ocak 2013 Pazar günü bir seminer vereceğini söyledi.

  Okçu, "Projeyi uygulamaya koyan okullarımıza ve öğretmenlerimize, Şube Müdürümüz Abdülkerim Çömçe'ye ve Milli Eğitim Müdürümüz Bekir Aksoy'a projeye sahip çıktıkları ve okullarımızda uygulamaya geçirdikleri için teşekkür ediyoruz." dedi.

  Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy ise projenin Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı 'Okullar Hayat Olsun' projesi kapsamında değerlendirilerek Karaman'daki tüm ilkokul, ortaokul, lise öğrenci velilerine yönelik uygulamaya konulduğunu söyledi.

  Aksoy, "Proje kapsamında her ay bir kitap seçilecek. Seçilen bu kitap 1 ay boyunca okunacaktır. Seçilen kitap okunduktan sonra kitabın yazarı velilerimize kısa bir seminer ya da konferans verecek. Kitapları veliler kendileri temin edecektir. Yıl boyunca sürecek bu projenin bitiminde, kitap okuma etkinliklerine dahil olan velilerimize sertifika verilecek. Bu proje velilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandıracak. Bu sayede öğrencilerimizin başarı grafikleri de artacaktır. Projeyi uygulamaya koyan okullarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi. Alıntı

Sayfayı Paylaş