Öğretmene büyük şok

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Güleda

  Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.623
  Beğenileri:
  4.563
  Ödül Puanları:
  113
  Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde öğretmenlik yapan Muammer Vural işine Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından okulunu bitirmediği gerekçesi ile son verildi.

  Geçtiğimiz ocak ayında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ni bitiren ve okulunu bitirdiğine dair elinde mezuniyet belgesi olan öğretmen Muammer Vural'ın ataması 2012 şubat ayı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesindeki bir köy okuluna yapıldı. Burada göreve başlayan Muammer Vural, aylarca MEB'den öğretmen maaşı almasına rağmen Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen bir yazı ile görevine son verildiğini öğrendi. Kendisi işsiz, öğrencileri ise öğretmensiz kalan Muammer Vural, elindeki mezuniyet belgesini delil olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na göstermesine rağmen kimseyi 'ikna etmeyi' başaramadı. Olayı yargıya taşıyan Muammer Vural, şimdi mahkeme sürecinin sonuçlanmasını bekliyor. Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine bağlı Sağırtaş köyündeki 60 öğrencisini öğretmensiz bırakmak zorunda kalan Muammer Vural, mezun olduğu Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nin alttan 6 dersi bulunduğu için diplomasını iptal ettiğini ve bu durumu MEB'e bildirdiğini ifade ederek, " Dekanla görüştüm ama bir netice elde edemedim. Benim alttan 6 dersim varmış, diplomamı bu yüzden iptal etmişler. Öyle olsaydı, üniversite bana çıkış belgesini nasıl verdi. Benim atamam yapıldı ve devletten aylarca maaş aldım. Ailem iş sahibi olduğum için seviniyordu. Şimdi tekrar işsiz kaldım. Ayrıca bitirdiğim okulumda vermem gereken derslerde var." dedi.

  HEM ÜNİVERSİTEYE HEM DE BAKANLIĞA DAVA AÇTI
  Olayı mahkemeye taşıdığını Uludağ Üniversitesi ve MEB'i mahkemeye verdiğini belirten Vural, şimdi mahkemesinin sonuçlanmasını bekliyor.

  Kaynak : HABERTURK


Sayfayı Paylaş