"Öğretmenleri Kimseye Tartıştırmayız"

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in öğretmen atamalarına yönelik sözlerinin yanlış yansıtıldığını, Şimşek'in bu tür genellemeler yapmayacak kadar tecrübeli bir siyasetçi olduğunu belirterek, "Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet olarak en zor şartlarda çocuklarımızı yarına hazırlayan öğretmenlerimizi rencide edecek hiçbir davranış ve söyleme müsaade etmeyiz. Görev yapan öğretmenlerimizin niteliğini de kimseye tartıştırmayız" dedi.

  Dinçer, AA muhabirinin sorusu üzerine, dün bir televizyon progr***** katılan Maliye Bakanı Şimşek'in açıklamalarının kamuoyunca yanlış algılandığını belirtti.

  Şimşek'in 10 yıl içinde 357 bin öğretmen atandığı, şu anda birçok branşta öğretmen ihtiyacı bulunmadığı, ihtiyaç olan branşlarda da mezun olmadığını belirterek "120 bin kadro açığımız var. Fakat yeni yılda aradığımız branşlarda öğretmenimiz de yok" sözlerini hatırlatan Bakan Dinçer, bu sözlerin "kaliteli öğretmen bulamadığımız için öğretmen atayamıyoruz" diye yansıtıldığına dikkati çekti.

  "Bu durum basına yansıdığında Sayın Bakanımızla bir görüşme yaptım" diyen Bakan Dinçer, şunları kaydetti:

  "Kendisi de bana demeçlerinin yanlış yorumlandığını anlattı. Ayrıca Sayın Bakan, bu tip genellemeleri yapmayacak tecrübeye sahip bir siyasetçidir. Biz Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet olarak en zor şartlarda çocuklarımızı yarına hazırlayan öğretmenlerimizi rencide edecek hiçbir davranış ve söyleme müsaade etmeyiz. ve biz görev yapan öğretmenlerimizin niteliğini de kimseye tartıştırmayız. Bizim bütün amacımız öğretmenlik mesleğini seçen gençlerimizin, bu meslekle gurur duymaları ve bu mesleği çağın gereklerine uygun şekilde yerine getirmeleridir. Bunun için de Bakanlığımız bütün imkanlarını seferber etmektedir."

  Alıntı

Sayfayı Paylaş