Öğretmenlerin En Çok Atanmak İstediği İl

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Güleda

  Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.623
  Beğenileri:
  4.563
  Ödül Puanları:
  113


  Öğretmenlerin en çok atanmak istediği şehir belli oldu. Öğretmenlerin en fazla ayrıldığı il ise Ağrı...

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın Şubat ayındaki özür durumu atamasında en çok istenilen il Ankara olurken, en çok öğretmen Ağrı'dan ayrıldı.

  MEB tarafından yapılan öğretmenlerin iller arası eş durumu, sağlık durumu ve genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişikliklerinde 8 bin 286 öğretmen tercihte bulundu.

  Atamalarda bin 518 öğretmenin ise alanlarında boş okul olmadığı veya il içinde boş olan başka bir okulu tercih etmedikleri için atamaları yapılamadı.

  Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, doluluk oranları baz alınarak yapılan değerlendirmede, öğretmenlerin en fazla gitmek istediği il Ankara oldu. Başkente 537 öğretmen atanırken, 110 öğretmen bu ilden başka illere gitti.

  Ankara'yı Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kayseri illeri izledi.

  EN ÇOK ÖĞRETMEN AĞRI'DAN GİTTİ

  Atamalarda, en fazla öğretmenin ayrıldığı il Ağrı oldu. Ağrı'ya 15 öğretmen gelirken 282 öğretmen ilden ayrıldı.

  Bitlis'e 20 öğretmen atanırken 148 öğretmen buradan başka yere atandı. Hakkari'ye ise sadece 2 öğretmengitti. İlden ayrılan öğretmen sayısı ise 220 oldu.

  Muş'a 17 öğretmen atanırken, 249 öğretmen başka illerde görevlendirildi. 79 öğretmenin göreve başladığı Şanlıurfa'dan 618 öğretmen ayrıldı. Van'a 31 öğretmen giderken 518 öğretmen ilden ayrıldı. Yozgat'ta ise 48öğretmen gitti ilden bu ayrılan öğretmen sayısı ise 149 oldu.


Sayfayı Paylaş