okul değiştirme

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde aylavvyu_xd tarafından paylaşıldı.

1. aylavvyu_xd

aylavvyu_xd Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    9

anadolu lisesine gidiyorum.lise 2ye geçtim ve anadolu öğretmen lisesine geçip geçmeme konusunda kararsızım bu senenin başında yani tercih yaparken hiçkimse a.ö.lisesine gitmem için ısrar etmemişti ben de isteyerek anadolu lisesine gittim.gayet memnunum okulumdan ama okulumuzdan bazı öğretmenler şehrimizdeki a.ö lisesine geçmişler bazıları da başka okullara gitmişler.bu seneye kadar 1.likleri hep okulumuz kazanırken bu sene a.ö.lisesi sayısal 1.si çıkardı.ayrıca okulumuzdaki rakiplerimin bazıları da o okula geçeceklermiş.şimdi şöyle bir durum var eğer bu okulda kalmaya devam edersem okul 1.liğine adayım.ama o okula gidersem herkes 440-450nin üstünde olacağı için pek çok rakibim olacak ve derslere daha sıkı sarılabilirim diye düşünüyorum.ayrıca okulum köklü bir okul ve ben başta öğretmen kadrosu için buraya gelmiştim.şimdiyse sadece 1 tane olan fizikçimiz ve kimyacımız gitti 2 öğretmenimiz de aö.lisesine geçtiler.fazla yazdım kusura bakmayın.kafam bayağı karışık umarım kısa zamanda bana yardımcı olursunuz:confused:
  2. Özel Üye Ahmet

Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83
    Bence Geçmelisin Öğretmen Lisesine Başarı Yüzdesi Daha Yüksek Ayrıca ki Sen Şuan'da ipi Göğüslemişsin 1.sin Kimseyi Geçme Derdin Yok Ama Önünde Birileri Olursa Azmin Artabilir Hırslanabilirsin...
  3. GT S3650

GT S3650 Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Realiste katılıyorum. Benimde öyle bir şansım olsaydı hiç düşünmeden geçerdim. Vakit kaybetmeden o muhteşem okulda yerini almalısın ;)
  4. _melancholia_

_melancholia_ Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    0
    sende farkındasındır herhalde Öğretmen lisesine geçmenin mantıklı olduğunu :) fakat başka nedenlerde var gibime geliyo.Eğer varsa paylaşırsan sevinirim,yardım etmek adına :)Öğretmen Lisesine geçmeni de şiddetle tavsiye ediyorum.Önemli olan okuldaki birinciliğin değil önemli olan üniversite sınavında yaptığın başarıdır canım :)
  5. aylavvyu_xd

aylavvyu_xd Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    9
    beni a.ö lisesinden sürekli çağırıyolar öğretmenler falan hatta bi öğretmenime söylemişler o da göndermem demiş. ben de yok zaten gitmem faalan demiştim o yüzden tereddüt ediyorum.ayrıca sonradan pişman olur muyum kestiremiyorum.bir de aö.lisesi pek köklü bir okul değil hatta bu seneye kadar derslerin bazılarının boş geçtiğini söylemişlerdi ama şimdi öğretmen kadrosu tamamlanmış.binası da pek iyi değil üst kat yurt alt katta ders işliyolarmış daha pek çok neden var o okulun da bizim okulun da artıları eksileri var
  6. _melancholia_

_melancholia_ Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    0
    o zaman sen okulunda kalmaya devam et, sadece hocaların verdiği eğitimle yetinme,daha fazla çalışmaya bak.Dershaneyede gidiyorsan eğer sorun hallolmuş demektir :)
  7. hilly

hilly Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.711
    Ödül Puanları:
    113
    türkiyede yaşıyoruz ve henüz oturmamış bir sistemimiz var.. okul başarı puanını ve 1. yada2.liği artık %45 gibi hatta daha az bir oranla önem kazanmaya yeltelenmiş...o yüzden önemli olan bence senin eğitimin ..çünkü daha lisedesin..hani üniversite olsa tamam haklısın dicem.sonuçta senin hayatın senin seçimin. ama senin için önemli olan okulda 1.olmak mı...yoksa hayatını kurtarmak ve iyi bir mesleğe sahip olmanı sağlayacak o 440-470 puan yapan çocuklar var dediğin okul mu...sen hangisisin..?
  8. aylavvyu_xd

aylavvyu_xd Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    9
    bilmiyorum..dün anadolu öğretmen lisesinin müdürüyle konuştum telefonda..ilçe birincisi olmuş bu sene okul.alan seçimleri kalktı dedim onu nasıl halledicez?doktor olmak isteyenleri veya fenle ilgili bir dalda okumak isteyenleri bir sınıfta matematik-mühendislik gibi dallarda okumak isteyenleri de bir sınıfta toplayacaklarmış.başka hiçbir okulda yokmuş bu..hasan ali yücel and öğrt lisesinden öğrenciler gelmiş yeni.pek çok rakibin olacak diyo.ilk mezunlarını bu sene vermiş(sanırım yeni binasındaki ilk mezunları) ve başarılı olmuş.
    her şey iyi hoş da okuluma gidip dilekçe alırken falan bana soracaklar niye geçiyorsun diye.öğretmenlerime -tabiri caizse-ihanet ediyormuşum gibi geliyor.özellikle de matematik öğretmenime..o kadar ısrarlarına rağmen gitmem gitmem dedim,şimdi karar değiştiriyorum...neyse bugün karar vermem gerekiyor ,dersaneye gidip bir sorayım.ne derlerse onu yapacağım..

Sayfayı Paylaş