"Okullar Hayat Olsun Projesi" Toplantısı Yapıldı

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ile Sivil Toplum Kuruluşları'nın öncülüğünde başlatılan "Okullar Hayat Olsun" projesinin il değerlendirme toplantısı yapıldı.

  Proje kapsamında, Sakarya'daki okullarda yapılan çalışmaların ele alındığı

  "Okullar Hayat Olsun Projesi İl Değerlendirme Toplantısı", Resmi Daireler Yerleşkesi Valilik Toplantı Salonu'nda yapıldı.

  Projeden sorumlu Milli Eğitim Bakanlığı Temsilcileri Fazıl Demirtok ve Venhar Şahin, projenin Sakarya'da başarıyla uygulanmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, önümüzdeki dönemde okulların imkanlarının çevre halkıyla daha fazla bütünleşeceğine inandıklarını söyledi.

  Okullar Hayat Olsun projesi kapsamında Sakarya'da projeye dahil olan 328 okulda, 1606 derslik, 114 kütüphane, 27 çok amaçlı salon, 17 spor salonu, 114 Bilgisayar Teknolojileri sınıfı ve 157 okul bahçesinin halkın kullanımına açıldığı belirtilirken, 111 okul bahçesinde ağaçlandırma çalışmalarının yapıldığı, Halk Eğitim Merkezleri tarafından açılan 114 kurstan 2 bin 808 vatandaşın yararlandığı ifade edildi.

Sayfayı Paylaş