"Okullar Hayat Olsun Projesi"

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı "Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında Denizli'de bir lise, mesai saatleri dışında bilgisayar atölyelerini halka açtı.

  Tavas ilçesine bağlı Kızılcabölük beldesindeki Yaşar Öncan Lisesi ve Tavas Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile mesai saatleri dışında öğretmenlerin, öğrencilerin ve halkın birlikte katıldığı bilgisayar kursu açıldı.

  Lise Müdürü Dr. Yüksel Marım, halkın talebi doğrultusunda yılın her günü, 24 saat okulu hizmete açmaya hazır olduklarını belirterek:

  "Her yaştan kursiyerler bilgisayar kursundan yararlanıyor. Ayrıca ücretsiz olan kursların, kursiyerlerin geleceklerine bir artı değer katacağını, halkımızın bundan böyle Halk Eğitim Merkezi'ne gitmesine gerek kalmadan mahallesindeki okula gidererek kurs hizmetlerinden faydalanabileceğini uygulamalı olarak gösteriyoruz.

  Halkımızı, 'okullar sadece öğrencilerin eğitildikleri yerdir' fikrinden çıkarıp, 'okullar vatandaşın da eğitildikleri yerlerdir' fikrini aşılamaya çalışıyoruz. İşte o zaman okulumuzun Kızılcabölük'le tam olarak bütünleşeceğini düşünüyoruz."

  Alıntı

Sayfayı Paylaş