Orduzu'da Aşure İkramı

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Malatya merkeze bağlı Orduzu beldesinde, Elmasuyu Ortaokulu ve İlkokulu ile Halk Eğitim Müdürlüğü Elmasuyu Kursu, ortaklaşa olarak halka aşure ikramında bulundu.

  Öğrenci, veli ve öğretmenlerin kaynaşması amacıyla düzenlenen programda; mahalle sakinleri, öğrenciler, veliler ve öğretmenler ile kurs hocaları bir araya geldi. Kazanlarda pişirilen aşure, öğretmen ve kursiyerler tarafından dağıtılırken, ayrıca kursiyerlerin evlerinde yaparak getirdikleri börek ve pastalar da misafirlere ikram edildi.

  Programda konuşan Elmasuyu Ortaokulu ve İlkokulu Müdürü Burhan Kaynarca, düzenledikleri programda kaynaşmanın, fikir alışverişinde bulunmanın hedeflendiğini ifade ederek, "Halk Eğitim Müdürlüğü'nün kurslarında kurs alan mahalle sakinleri, öğrencilerimiz, belediyemizin personeli ve öğretmenlerimiz bir araya gelerek kaynaşma fırsatı bulduk. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Okullar Hayat Bulsun' projesi çerçevesinde bu tarz programları gerçekleştirerek projeye destek vermeye devam edeceğiz. Bu manada desteğini bizlerden esirgemeyen başta Orduzu Belediye Başkanı'na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

  Orduzu Belediye Başkanvekili İbrahim Polat da yaptığı teşekkür konuşmasında, "Böyle bir organizasyonu yaptıkları için okul müdürümüze teşekkür ediyorum. İnsanlarımızı bir araya getirerek kaynaştırması, fikir alışverişine vesile olması takdire şayan bir tutumdur" ifadelerine yer verdi. - MALATYA

Sayfayı Paylaş