Organik Besinler

Konu 'Fen Bilgisi 7. Sınıf' bölümünde xalfa tarafından paylaşıldı.

1. xalfa

xalfa Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    9

Performans Ödevimin Konusu:Organik besinler,in organik besinler nelerdir Ve Onların Görevleri Nelerdir Bulursanız Çoook Sevinirim Şimdiden Teşekkürler
  2. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    Organik Besin Nedir?
    Organik besinler hiçbir katkı maddesi almadan üretilen ve hormonsuz olan besinlerdir.
    Organik Besinler herhangi bir sentetik/kimyasal işlemler kullanılmadan yetiştirilen besinlerdir.Bu işlemler tohumdan başlar ve tüketime kadar devam eder. Organik gıdalar, basit olarak, yetiştirilmesinde ve işlenmesinde, genetik mühendisliğin, yapay ve benzeri gübrelerin, böcek ilaçlarının, yabani ot ve mantar öldürücü ilaçlarının, büyütme düzenleyicilerinin, hormonların, antibiyotiklerin , koruyucuların , renklendiricilerin, katkı maddelerinin, kimyasal kaplama ve parlatıcı maddelerinin ve kimyasal ambalaj malzemelerinin kullanılmadığı gıda maddeleridir. Organik gıdalar, bitkisel ve hayvansal gıdaları içerir.

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

inorganik besinleri de burdan indirebilirsin kotam sınırlı olduğu için indiremedim

bu kadar bulabildim
  3. Yasemen*

Yasemen* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    826
    Ödül Puanları:
    0
  4. melek193250

melek193250 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İnorganik ve organik besinlerın anlamı

İnorganik besinler = su ve madensel tuzlardır..
    Organik besinlerde =protein,karbonhidrat,yağ ve dır..
    in organik yapı taşlarına ayrıştırılmadan kana geçer ...
    ancak organik besinler yapı taşlarına ayrıştırılır.
    proteinlerin yapıtaşı: aminoasit
    karbonhidratların yapıtaşı:glikoz
    yağların ise yapıtaşı:yağ asidi ve gliserol dür..

Benim bildiğimde bu kadar yardım etmeye calıstım ..:petmişsem ne mutlu banaa:)
  5. gamze_gamze

gamze_gamze Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    Organik Nedir?Gübreleme ve zararlı kontrolünde doğal yöntemler kullanılarak yapılan gıda üretimidir. Organik tarım yapan çiftçiler, tarım ilacı ve sentetik veya atık bazlı gübre kullanmazlar, hormon kullanmazlar ve hayvan yetiştiriciliğinde de antibiyotik kullanmazlar. Organik uygulama genetik mühendisliğine ve radyasyon kullanımına da müsaade etmez; suyun ve havanın korunması olduğu kadar, yenilenebilir kaynakların kullanımını da teşvik eder.

Sayfayı Paylaş