Öz Kütle

Konu 'Fizik 10. Sınıf' bölümünde mrvkykc tarafından paylaşıldı.

1. mrvkykc

mrvkykc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Hacim ve kütle maddelerin ortak özellikleri olmasına rağmen öz kütle maddelerin neden ortak özellikleri içine girmiyor? sonuçta her zaman tüm maddelerde hacim ve kütle özelliği olduğu için özkütlenin de olması gerekmez mi? böylelikle neden özkütle maddelerin ortak özelliği değil. teşekkürler...
  2. Okeanus

Okeanus Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    635
    Ödül Puanları:
    0
    evet hacim ve kütle ortak özellik fakat sen özkütle dersen bunların oranlarını almış olursun ve bu oran sabit değildir. bu yüzden ayırt edici özelliktir.
  3. mrvkykc

mrvkykc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ama sonuçta özkütleleri aynı olan farklı maddelerde var. ayırt edici oldunu biliyorum. ama tüm maddelerin özkütlesi yok mu? varsa neden özkütle ortak özellik içine girmiş değil. onu anlayamıyorum. cevapladığınız için teşekkür ederim...
  4. Okeanus

Okeanus Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    635
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

ama sonuçta özkütleleri aynı olan farklı maddelerde var. ayırt edici oldunu biliyorum. ama tüm maddelerin özkütlesi yok mu? varsa neden özkütle ortak özellik içine girmiş değil. onu anlayamıyorum. cevapladığınız için teşekkür ederim...
    Genişletmek için tıkla...
    istisnalar kaideyi bozmaz xDD
    Saka bir yana ayni sicaklikta ayni özkutlede olan madde yoktur diye dusunuyorum :)
    Tum maddelerin özkutlesi var evet ama bu var diye ortak özellik olmaz.. Her birinde farkli oldugu icin ayirt edici özellik ,)
  • mrvkykc

mrvkykc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yok aynı sıcaklıkta aynı özkütleye sahip olan maddeler varda. nese teşekkür ederim:)
  • Sayfayı Paylaş