Özgün'inek öğrenci' tavırları :D:D

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde sumeyra tarafından paylaşıldı.

1. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0

Özgün'inek öğrenci' tavırları

Eğitim yılı başlar başlamaz sınıfın en ön sıralarını kapmak ve sezonluk kombine bilet almışçasına ön sıraları kimseye kaptırmamak. Okul kütüphanesini ilk günden işgal etmek.

‘Hocam başlık neydi’ ‘Metamorfoz dediniz deyil mi hocam?’ vb. gibi gereksiz sorularla Dersi pür dikkat dinlediklerini öğretmene belli etmeye çalışırlar…

Arka sıralara dönerek ‘Susar mısınız lütfen! Dersi dinleyemiyorum’ diyerek posta koymak. Ve hemen ardından öğretmene dönüp ‘Hocam bir fırça da siz çekin şunlara’ diyen bakışlar fırlatmak…

Beden eğitimi dersinde en çok ‘en hızlı parmak kaldırma’ egzersizleri yapmak…

Okul müdürü veya bir öğretmen kendisine bir görev verdiğinde; sanki dünyayı atom bombasından kurtaracakmış gibi gerilim içine girmek eli ayağına karışmak…

Sürekli pimpirikli ve heyecanlı olma durumunu hayat felsefesi haline getirmek….

Teneffüslerde okul bahçesine hızla oradan oraya koşturmak.( Kimse bunların neden ve nereye koşturduğunu bilemez. Sormaya da yeltenmez. Çünkü görüntü itibariyle büyük bir amaç peşindedir.)

Sınava girerken kendisinden kopya isteyen arkadaşlarına ‘Valla ben de hiç çalışmadım’ demek. Ve fakat sınavdan eksiksiz 100 almak…

Sınav öncesi yaşanan kısa süreli sessizlikte ‘bir demet tik gösterisi’ yapmak. (Gözlerini yumup kocaman açmak saatinin kayışıyla oynamak gözlüğünü çıkarıp hohlayarak camlarını silmek bir tutam saçı parmaklarına dolamak vs.)

Sınavın başlamasıyla birlikte sınav kağıdının üstüne baş vurur gibi kapanmak. Yazı yazan elini bebek emzirir gibi göğsüyle saklamak…

Sınavdan ‘100 degil 90 aldım’ diye ağlamak…

Okulun kapısına asılan sınav sonuçlarına herkesten uzun süreli bakmak ve herkesin aldığı notu ezberleyip kendi notuyla kıyaslamak…

Kendisine ‘İnek’ diyenlere ‘Senin gibi öküz olmaktan iyidir’ ‘Mezun olup şu okuldan çıktığımda benim ardımdan öküzün trene baktığı gibi bakacaksınız’ gibi en süratli yanıtları vermelerine rağmen oturup hüngür hüngür ağlamak.

Verilen ev ödevlerini okul çıkışından itibaren okul servisinde yapmaya başlamak..

Alıntı..
    xxxxxxxxx, ^^ηคz^^ ve etutcu_kız bunu beğendi.
  2. Özlem

Özlem Bu ülke sizi de unuttu(!) - SOMA Özel Üye

Beğenileri:
    3.106
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Konya
    çok güzellermiş:D

Kendisine ‘İnek’ diyenlere ‘Senin gibi öküz olmaktan iyidir’ ‘Mezun olup şu okuldan çıktığımda benim ardımdan öküzün trene baktığı gibi bakacaksınız’ gibi en süratli yanıtları vermelerine rağmen oturup hüngür hüngür ağlamak.

"Funda" aynı sana benziyor arkadaşım :D:D

Sayfayı Paylaş