Para Her Kapıyı Açmaz

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde ardahanlı tarafından paylaşıldı.

1. ardahanlı

ardahanlı Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar münazara konumuz para her kapıyı açmaz,paranın açamayacağı kapılar neler,sakıp sabancı dışında bildiğiniz bu konuyla ilgili örnekler varmı veya münazara da böle bir konuda neler yapılbilir?ğer en kısa sürede yanıtlarsanız sevinirim....
  2. sınırlar

sınırlar Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    yardımcı olmayı çok isterdim ama arastırdım ve guzel sonuçlara ulaşamadım üzgünüm...
  3. ardahanlı

ardahanlı Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    yinede teşekkür ederim
  4. _TutsaK_

_TutsaK_ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    16
    paranın açamayacağı şeye en güzel örnek cennetin kapıları...;)

sevginin kapısını açamaz bunun yanında saygının. huzurun ve mutluluğun da anahtarı onda değildir. sağlığın da kapısını açamaz para ama ona giden yolları gösterir o ayrı. para maneviyatın kapısını, değil açmak aralayamaz bile.

ö.lümün ve yaşamın kapısını açamaz

5. 2o12

2o12 Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    43
    Soyut olan herşeyi açamaz para ..
  6. ardahanlı

ardahanlı Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    sağolun arkadaşlar.fakat böle sakıp sabancı örneğine benzer bildikleriniz varmı ? :)
  7. ~Dryad

~Dryad Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    512
    Ödül Puanları:
    36
    birkaç yerden birşeyler buldum ama sen kendine göre düzenlersin ;)

- Dünya kadar parası olupta kimseye saygısı olmayan, sevgiden yoksun olan, en önemlisi içinda Allah sevgisi olmayan insanlar gördüm. Fakat yine de dünya kadar parası olup bunlara sahip olanı da gördüm.

- Buna karşılık yeteri kadar parası olmayıp, sevgiye saygıya güzel ahlaka sahip insanlar da gördüm. Yine parası olmayıp bunlara sahip olmayan adamları da gördüm.

Şimdi; madem para her kapıyı açardı, bu dediğim insanlarda neden saydığım özellikler yok ?

Bir insanın beynine, kalbine sevgiyi saygıyı para ile koyamazsın.

Bu da demek oluyor ki para iyiliğe giden kapıyı açamamıştır.

Paran varsa herşeyi satın alabileceğini düşünürsün.Ama parayla satın alanamayanlar için paranın hepsini döker saçarsın.Sonuç nafiledir.Nerden mi Biliyorum?En yakınlarımdan.(Sevgi,aşk gibi,hayırlı bir evlat gibi.)

Paran varsa en güçlü müsün?
    PARANIN BOLLUĞU DEĞİL,PARAYLA YAPAMADIKLARIN SENİ ZAYIFLATIR VE BİTİRİR.

Çünkü varlık içerisinde yokluğu ve acziyeti yaşamak, insanoğlu için en kahredici bir vaziyettir.
    Çünkü dostların ve arkadaşların hepsi sahtedir.Hepsi sana değil, parana dostdur.

Soruyorum sizlere.Hasta ölüm döşeğinde, kendi kalp hastanesinde, kalp yetmezliğinden yatan bir kardiyoloji profesörüne hayatta bundan daha ağır ne olabilir?

Paran varsa yakışıklısındır,güzelsindir.
    Ama yakışıklığın ve güzelliğin sadece kendinedir.Başkası senin 3-5 senelik güzelliğine yakışıklılığına aldanır.Ya sonra.
    Doğru mahkeme kapılarına.

Bir haber okumuştum.Çok güzel bir kadın çok zengin bir işadamı ile evlenmiş.1 kaç yıl sonra kadın,kocamın ağzı kokuyor diye boşanmak için mahkemeye başvurmuş.

Paranın sağladığı yakışıklılık ve güzellik işte bu kadar
    Paranın sağladığı yakışıklılık ve güzellik ancak gençlikte.Ya ihtiyarlanınca??

Peki hiç mi paramız olmasın?

Hayır.
    Elimizdekini en güzel şekilde şükür ederek değerlendirdiğimiz takdirde,Dünya'nın en güçlüsü,en yakışıklısı ve Rabbim'in verdiği hissayatları tatmin edecek bütün nimetlere kavuşabiliriz.

''İnsanlar para kazanmak için sağlıklarını kaybedecek kadar çalışırlar, sağlıklarını kaybettikleri anda tüm paralarını sağlıklarını tekrar kazanabilmek için harcarlar''
    ssadece__bben bunu beğendi.
  8. ardahanlı

ardahanlı Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağol arkadaşım
  9. AzRaMm

AzRaMm Üye

Beğenileri:
    0