Pasifik yayınları sayfa 93 cevapları

Konu 'Fizik 9. Sınıf' bölümünde berke02 tarafından paylaşıldı.

1. berke02

berke02 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Pasifik yayınları sayfa 93 cevaplarmısınız ?

bide bi sorum var bitürlü yapamadım yardım edebilirmisiniz.

boş kova 50gram , boş kova ve içinde cisim 100 gram , su dolu kova 250 gram, su dolu kova ve içinde cisim 200gram. buna göre dcisim kaçtır ? ( dsu =1gram / cmküp)
  2. Moderatör Seher

Moderatör Seher Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    905
    Ödül Puanları:
    113
    A.

kütle-Hacim : Hacim Bir maddenin bulunduğu ortamda kapladığı yere denir. Kütle ise madde miktarı demektir yani maddenin ağırlığıdır. Yani bir madde çok yer kaplayabilir ama hafif olabilir mesela pamuk şeker gibi veya birşey küçüktür az yer kaplar ama ağırdır mesela demir ağırlıklar gibi. Biri maddenin kapladığı alan biri ağırlığıdır.

Plazma hali-Gaz hali : Fizyon ayrışma tepkimesi demektir. Geleneksel atom bombasının çalışma prensibidir.
    Radyoaktif element de her daim dışa enerji vermeye yatkın element demektir...

B.
    Doğru-Yanlış
    1-D
    2-Y
    3-Y
    4-D
    5-Y ( Ortak özelliğidir )
    6-D
    7-D
    8-Y
    9-D
    10-D
    11-Y
    12-Y ( Ortak özelliğidir )
    13-D
    14-D

C.
    1- Yoğunluk
    2-Ayırt edici
    3-Ortak
    4-Litre
    5-Kimyasal
    6-Radyo aktif

boş kova 50gram , boş kova ve içinde cisim 100 gram , su dolu kova 250 gram, su dolu kova ve içinde cisim 200gram. buna göre dcisim kaçtır ? ( dsu =1gram / cmküp)

Me= 50 (boş kovanın ağırlığı 50 gram, kovanın içindeki cisim ise 50 gram toplamda 100 gram oluyor.)
    Msu= 200 ( Kovanın içindeki su 200 gram.)
    Vkap= 200cmküp
    Vc= 100cmküp (200 gram olan su dolu kapdan 100 gram su dışarı taşıyor.)
    50:100 = 0,5

Sorun sanırım yanlış sorulmuş. yada ben anlayamadım ama yapmaya çalışdım muhtemelen cevap budur.
    Murat AKSOY ve berke02 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş