pc ye format zararlı mıdır?

Konu 'Bilişim Teknolojileri' bölümünde samet_fen tarafından paylaşıldı.

1. samet_fen

samet_fen Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    16

arkadaşlar pc ye format atmanın yararı ya da zararı neler olabilir? yorumlarınızı bekliyorum...
  2. ferik_58300

ferik_58300 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    16
    örnek: senin bilgisayarına virüs girdi bilgisayarın ölüp ölüp diriliyor(yavaşlıyor geç yanıt veriyor) sen bu durumda ne yaparsın format cekersin buda sorunu giderir formatın zararı yoktur aksine bilgisayarını kurtarmak icin yapılan işlemdir ..
  3. samet_fen

samet_fen Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    16
    ama çoğu kişi atmayın diyor yavaşlatıyormuş...
  4. ferik_58300

ferik_58300 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    16
    bilgisayarı geçen yıl aldım en az 7 8 kez format cektim ama nedeni belli bilgisayar cöktü , virüs girdi cok yavaşladı, vs gibi sorunlar formarı cektiğinde bilgisayar rahatlar herşey ortadan kalkmıs olur ve sorunda cözülmüs olur

hı su cogu kişilere gelince onun bilgisayarı yavaşlasın virüs girsin cöktün bilgisayarı yavaslar diye cekmeyeceklermi ??
  5. samet_fen

samet_fen Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    16
    hımm anladım aslında doğru söylüyorsun... peki benim pc ilk açıldığında öyle bi yavaş oluyor ki hiçbirşey yapamıyorum... neden olabilir??
  6. PC_TüRK

PC_TüRK Guest

bilgisayara format çekmenin bir zararı olmaz tabikide.ancak herşeyin fazlası zarardır.bilgisayara format atmak istemiyorsan;
    ilk öncelikle güzel bir virüs programı yükle
    virüs programı kasıyor yüklemem diyorsan c yi 20 gb yap ve c ye gerekli herşeyi yükle ve en sonunda deep freeze yükle
    deep freeze lede aran iyi değilse imaj atma programlarını kullan.(acronis i öneririm)
  7. ferik_58300

ferik_58300 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    16
    internet kafelerde akın soft yani arkadasın dediği gibi deep freeze yükle bilgisayarına ne yüklediysen ne indirdiysen ne yaptıysan herşeyi siliyor ki ben evdeki bilgisayar iicn önermem
  8. PC_TüRK

PC_TüRK Guest

akınsoft ile deep freeze aynı şeyler değildir.

deep freeze kurulan bölgedeki bilgilerin aynı kalmasını sağlar.

akınsoft ise tek bilgisayardan bütün bilgisayarları yönetmeye yarar.Daha çok cafelerde kullanılır ve zaman sınırlı veya sınırsız masa açımı sipariş vb kolaylıklar sunar

Bide şu deep Freeze olayına kesinlik getirelim sana yüklerken zaten soruyor sadece c' ye tik atarsın ve Sadece C ye deepfreeze kurulur.Ve o an ki c deki bilgilerin hepsini sabit yapar.Ne yüklersen siliyor falanda yok indirdiklerini d ye atarsın silinmez.(ama kesinlikle yüklerken sadece c yi seçmelisin)
  9. .nazli.

.nazli. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar bildiğim kadarıyla pcye her format atmada harddiskin %1 i ölüyor. Tamam format atmak işimize yarar fakat çok format atmak harddiski yok eder...
  10. Börte Çene

Börte Çene Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    7
    evet doğru söylemişler zararlıdır;
    virüs proramları ve casus yazılımlar için program yüklemek en iyi çözüm olur,

Sayfayı Paylaş