Pdr bölümü hakkında herşey...

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde __EsiLa__ tarafından paylaşıldı.

1. __EsiLa__

__EsiLa__ Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0

Ben tm öğrencisiyim hedefimde marmara pdr var.Bu konu hakkında bilgilenmek istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Pdr okursam çalışma imkanlarım, kendimi geliştirme imkanım,nasıl bi çalışma içerisinde hangi derslere ağırlık verirsem kazanabilirim ?? :)
  2. hilly

hilly Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.711
    Ödül Puanları:
    113
  3. _melancholia_

_melancholia_ Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    0
    İş Alanları
    Anabilim dalından mezun olanlar “Rehber Öğretmen” ve “Psikolojik Danışman” unvanı almaktadırlar.
    Anabilim dalımızda rehberlik alanı ile psikolojik danışma alanı bir bütün olarak algılanmaktadır. Psikolojik danışma açısından, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı çerçevesinde; bireylerin ruh sağlıklarını koruyucu, kişisel gelişimlerini destekleyici, bireysel bakış açılarını zenginleştirici muhtelif becerileri kazandırmak hedeflenmektedir. Rehberlik alanı açısından ise; bireylerin kişisel özelliklerine uygun eğitim ortamlarına çevreye uyum sağlama güçlerini arttırıcı bireysel rehberlik, aile rehberliği, mesleki rehberlik vb. alanlarda genel uzmanlaşma sağlanmaktadır.
    Mezunlarımız resmî ve özel eğitim kurumlarında (okullar, dershaneler, eğitim danışmanlık şirketleri), hastanelerde, şirketlerin insan kaynakları ve halkla ilişkiler departmanlarında ayrıca özel eğitim veren resmî-özel kurumlarda çalışabilmektedirler. Oldukça geniş olan istihdam alanından dolayı mezunlarımız iş bulma açısından bir sorunla karşılaşmamaktadırlar.
    (Alıntı)

Sayfayı Paylaş