Pdr bölümü hakkında herşey...

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde __EsiLa__ tarafından paylaşıldı.

 1. __EsiLa__

  __EsiLa__ Üye

  Katılım:
  12 Eylül 2009
  Mesajlar:
  95
  Beğenileri:
  47
  Ödül Puanları:
  0

  Ben tm öğrencisiyim hedefimde marmara pdr var.Bu konu hakkında bilgilenmek istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Pdr okursam çalışma imkanlarım, kendimi geliştirme imkanım,nasıl bi çalışma içerisinde hangi derslere ağırlık verirsem kazanabilirim ?? :)
 2. hilly

  hilly Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  15 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.548
  Beğenileri:
  1.711
  Ödül Puanları:
  113
 3. _melancholia_

  _melancholia_ Üye

  Katılım:
  21 Şubat 2009
  Mesajlar:
  1.052
  Beğenileri:
  352
  Ödül Puanları:
  0
  İş Alanları
  Anabilim dalından mezun olanlar “Rehber Öğretmen” ve “Psikolojik Danışman” unvanı almaktadırlar.
  Anabilim dalımızda rehberlik alanı ile psikolojik danışma alanı bir bütün olarak algılanmaktadır. Psikolojik danışma açısından, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı çerçevesinde; bireylerin ruh sağlıklarını koruyucu, kişisel gelişimlerini destekleyici, bireysel bakış açılarını zenginleştirici muhtelif becerileri kazandırmak hedeflenmektedir. Rehberlik alanı açısından ise; bireylerin kişisel özelliklerine uygun eğitim ortamlarına çevreye uyum sağlama güçlerini arttırıcı bireysel rehberlik, aile rehberliği, mesleki rehberlik vb. alanlarda genel uzmanlaşma sağlanmaktadır.
  Mezunlarımız resmî ve özel eğitim kurumlarında (okullar, dershaneler, eğitim danışmanlık şirketleri), hastanelerde, şirketlerin insan kaynakları ve halkla ilişkiler departmanlarında ayrıca özel eğitim veren resmî-özel kurumlarda çalışabilmektedirler. Oldukça geniş olan istihdam alanından dolayı mezunlarımız iş bulma açısından bir sorunla karşılaşmamaktadırlar.
  (Alıntı)

Sayfayı Paylaş