Photoshopta userbar yapımı

Konu 'Photoshop' bölümünde Moderatör Gül tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Gül

  Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2009
  Mesajlar:
  2.216
  Beğenileri:
  973
  Ödül Puanları:
  0

  İlk olarak yeni bir döküman açıyoruz pixeli 350 ye 19 olacak.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Ve arka planı doldurduktan sonra bilgisayarımızda bulunan bir resim açıyoruz.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Bu resmin keseceğimiz tarafını Marquee Tool ile alıyoruz ben yazıyı alacağım.Ve ardından Move Tool ile userbarımıza taşıyıp yerini belirliyoruz.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Şimdi yazımızı yazıcaz

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Şimdi Ctrl+Shift+N ile yeni bir layer açıyoruz.Ve ardından da 6 ya 6 lık bir döküman açıp %1600 zoom yapıyoruz ve aşağıdaki gibi dolduruyoruz.(mod transparent olmalı)

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Ardından Edit>Define Pattern deyip patternimizi kaydediyoruz.Userbar da açtığımız yeni layer a gelip aşağıdaki değerleri giriyoruz.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Ardından yeni layer bir daha açıyoruz ve Rectangular Marquee Tool İle resmin üst yarısını seçerek beyaza boyuyoruz.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Ve blending options a girip aşağıdaki ayarı çekerek userbarımızı tamamlıyoruz.File>Save as diyerek kaydediyoruz.(Blending options için layera sağ tıklayıp blending optionsu seçin)

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Sayfayı Paylaş