Protein niyetine hamamböceği yiyor

Konu 'Bilgi Köşesi' bölümünde * Tufan tarafından paylaşıldı.

 1. * Tufan

  * Tufan Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2010
  Mesajlar:
  380
  Beğenileri:
  375
  Ödül Puanları:
  0

  Matthew ve Mark Jacob kardeşler, iki yıllık bir araştırma sonucu çıkardıkları "Ünlüler Ne Yedi: Yemek Ve Şöhretin Tuhaf Tarihi" (What the Great Ate: A Curious History of Food and Fame) adlı kitaplarında ünlü isimlerin yemek yeme alışkanlıklarını ve ilginç denemelerini anlattı.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Angelina Jolie protein niyetine hamamböceği yiyor.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Saddam Hüseyin "Raisin Bran Crunch" marka mısır gevreğine takıntılı idi.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Elvis Presley bir keresinde, Fool's Gold adındaki fıstık ezmeli, üzüm reçelli ve domuz pastırmalı bir sandviçi yemek için 1300 kilometrelik bir yolu katetmiş.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Büyük İskender askerlerine cinsel arzularını arttıracağı ve iyi savaşmalarına engel olacağı düşüncesiyle, nane yaprağı çiğnemeyi yasaklamış.
 2. * Tufan

  * Tufan Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2010
  Mesajlar:
  380
  Beğenileri:
  375
  Ödül Puanları:
  0

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Amelia Earhart'ın kocası, ünlü pilota her kahvaltıda portakal suyundan önce, hayranları için 10 , pastırmalı yumurtadan önce de 15 resim imzalaması için baskı yapıyordu.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Matthew Jakob'a göre Henry Ford, keskin şeker kristallerinin midesini kesip iç kanamaya sebebiyet vermesinden korkuyordu.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Ünlü kaşifler Edmund Hillary ve Tenzing Norgay, Everest Dağı'na tırmanırken tavuklu noddle ve konserve kayısı yediler. 'Tanrılar'a ulaşması ümidiyle de karın içine çikolata gömdüler.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  B'oksör Joe Louis'in antrenörü, maçlara hazırlanmasına yararlı olacağını düşündüğü için ünlü sporcuyu bazı maçlardan önce 'taze kan' içmesi için mezbahaya götürüyormuş.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Judy Garland MGM kafeteryasından ne isterse istesin kendisine sadece tavuk çorbası veriliyordu. Garland bu menünün hapishane yemeği olduğunu düşünüyordu.
 3. * Tufan

  * Tufan Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2010
  Mesajlar:
  380
  Beğenileri:
  375
  Ödül Puanları:
  0

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Maria Callas'ın iyi bir soprano olabilmek için kilo kaybetmesi gerekiyordu. Opera sanatçısının kilo vermek için bilerek bağırsak kurdu yuttuğu iddia edilmişti.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Vladimir Nobakov, kelebek yemiş ve tadının badem ve peynir karışımına benzediğini söylemişti.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Paul Newman, mükemmel salataya o kadar takıntılıydı ki bir akşam yemeğinde, salatasını restoranın tuvaletine götürdü, yıkadı ve yeniden düzenlemek için masaya geri getirdi.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Meriwether Lewis, Amerika keşfi sırasında bir Amerikan yerlisi olan Sacawega'nın doğumuna yardımcı olması için, bir çıngraklı yılanın çıngırağını ezip suya karıştırdı ve kadına içirdi.

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Thomas Jefferson bir İtalya ziyareti sırasında yediği pirinci o kadar çok beğendi ki, iki çuval pirinci izinsiz olarak gümrükten çıkardı. Eğer yakalansaydı idam edilecekti.
 4. * Tufan

  * Tufan Üye

  Katılım:
  19 Nisan 2010
  Mesajlar:
  380
  Beğenileri:
  375
  Ödül Puanları:
  0

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...  Güney Kore, astronot Yi So-yeo'nun Uluslararası Uzay İstasyonu'nda yiyebilmesi için, lahanadan yapılan ünlü Güney Kore yemeği Kimchi'yi milyonlarca dolar harcayarak mükemmeleştirmeye çalıştılar. Yemek C Vit*****, lif ve karoten bakımından oldukça zengin
 5. ∂iαвiαη~lρ

  ∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  7 Ekim 2008
  Mesajlar:
  1.248
  Beğenileri:
  726
  Ödül Puanları:
  113
  bağırsak kurdu yemek...
  Nasıl aklımıza gelmedi ya:D
  yoksa dünyada obezite diye bir şey kalmazdı
  Ne kelepçe ne zayıflama bandı:p:p
  akıl edemedik(!)
 6. Persephone

  Persephone Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.521
  Beğenileri:
  485
  Ödül Puanları:
  83
  Hey bunlar çok lezzetli görünüyor :D derdim ama tek kelime ile iğrenç ama kelebek masum gözüküyor :D
 7. mysterious girl

  mysterious girl Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2010
  Mesajlar:
  54
  Beğenileri:
  44
  Ödül Puanları:
  0
  prıtein niyetine hamamböceği yemek mi
  ıyy iğrenç yaa...

Sayfayı Paylaş