psikolojik destek hattı

Konu 'Psikolojik Destek' bölümünde guzeldost tarafından paylaşıldı.

1. guzeldost

guzeldost Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0

[highlight]arkadaşlar içinden çıkamadığınız ve bizlerle paylaşmak istediğiniz her sorunu sizlerle paylaşmaya ve birlikte çözümler aramaya hazırız ilgi ve güveninize teşekkürler.mutlu ve umut dolu ve sorunsuz günler dileğiyle;) [/highlight]
  2. fanatikangel

fanatikangel Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    bazen hayat bana okadar çok zor geliyoki sanki herşey üzerime geliyo bıkıyorum,nefret ediyorum herşeyden sanki hayatım birinin ellerinde :(
    deniz_07 bunu beğendi.
  3. guzeldost

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    fanatikangel sadece senin değil bir çoğumuzun ortak sorunu bu yani zaman zamn her insanda olur bu kaygılar sıkıntılar evet hayatı birinin elinde o biri de sensin.eğer istersen güller açtırırsın istersen dikenlerle dolu bir yolda ilerlersin.her şeye gülümsemeyle başla.en önemlis de sana bu hayatı sunan o Yüce Allah(cc)a her gün şükrederek yatağından kalkki günün güzel geçsin.şükür ve gülümsemeyi asla unutma olur mu böylelikle hayat sana sıkıcı gelmek yerine sıkıntılar sıkıcı gelmeye başlayacaktır...sevgiler...
    muro1038 ve tuğçe_11 bunu beğendi.
  4. çikolata

çikolata Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    16
    çok güzel söylemişsin emir teşekkkürler bence bizler bunları unuttuğumuz için böyle oluyordur belkide
    "hayat sana sıkıcı gelmek yerine sıkıntılar sıkıcı gelmeye başlayacaktır" inşallah herkesin böyle olur:)
  5. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    İsmin Büşra'ydı sanırsam.Büşracım bazen aynı şeyler bizlerede oluyor.Hani bir kitap vardı belki bilirsin Polyanna (ismi böyleydi heralde)Bu kitapta Polyanna mutluluk oyunu oynuyordu.Herşeyden bir mutluluk çıkartıyordu üzüldüğü,sıkıldığı veya birilerinin ona kötü davrandığında o bunların hepsini mutluluğa bağlıyordu ve her daim mutlu oluyordu.Eğer kitabı okuduysan sende biliyorsundur.Bizlerde tıpkı Polyanna'nın yaptığı gibi herşeyde bir mutluluk arayabiliriz ve kafamıza hiç bir şeyi takmamalıyız.Hiç bir şey için kendimizi üzmeye sıkmaya değmez.Hayat acısıyla tatlısıyla yaşamaya değer...

Bu arada Emir sende çok güzel söylemişsin...
    BestCaptain bunu beğendi.
  6. sudenaz

sudenaz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar yazıları okudum çok doğru söylüyorsunuz.Bende bunalımdayım. Anlatamam hemde...Sanki herşey üstüme geliyor.Bugün bi arkadaşım hayattan bıkmış gibi bir halin var dedi.Ve bir arkadaşımda arkamdan kötü konuşmuş beni herkesin önünde yerin dibine soktu.Çok utandım ağlayasım geldi ama kendimi tuttum.Benimle dalga geçiyor.Geçen sene böyle deyildim. Kendimi çok gereksiz,çirkin hissediyorum.Derslerede asılamıyorum.neredeyse tüm arkadaşlarımla herkes ilgileniyor ama benimle kimse ilgilenmiyor.herkesin havasını çekmekten sıkıldım artık.off off..:(
  7. guzeldost

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    sudeaz öncelikle hoşgeldin sitemize...sudecim öncelikle şurdan başlayalım ki insan neye inanırsa öyle oluyor gerçekten bu böyle...şuraya gelcem;çirkinim kendimi çok gereksiz hissediyorum diyorsun da aslında bilmiyorsu ki bütün insanlar çok güzeldir.yeterki kendini güzelleştirmeyi bil bak sana bir de örnek vereyim yakınlarımdan bi kız sürekli kendii çirki hissettiğini söylüyor giysilerini kendine yakıştırmıyor hatta zamn zamn ben çok mu çirkinim diye soruyordu.ve ona da aynı şeyleri söyledim neye inanırsan o şekle girersin ve gerçekten o kız buna kendii inandırdı ve ilginç gelecek belki ama fiziksel olarak da gerçekten değişti güzelleşti tabiri caizse...ve kendisiyle bi görüşmemde bana gerçekten inanınca bi şeyler değişiyormuş diye bir söz de söyledi...bak Allah(cc) buyuruyorki:"Kulum bei nasıl tanırsa ben ona öyle davranırım"burdan yola çıkarak Allah(cc)ın senin hayatını güzelleştireceğine kalpten inan yeter.çirkin insan yoktur az bakımlı insan vardır;)
    Diğer bir konu da arkadaşının seninle dalga geçmesi ve arkadan konşması;zaten böyle karakterdeki bi insana hâlâ "arkadaşım"diyebiliyorsan sen harika bi insansın unutma bunu ve bu yaptığı kendi karakterini küçülten bi davranış olmuş.bunları takma kafana yerin dibine geçmene hiç mi hiç gerek yok insanlar arkadan kouşan ve insanları rencide eden tipleri sevmez unutma cezasını o çeker yine...burada da çok sayıda değerli arkadaşlarımız var...inşaallah burda hoş vakit geçirip yeni arkadaşlar da edineceksin...sevgilerle...yanıdayız...
  8. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    Geçen sene ve ondan önceki sene aynı sorunları bende yaşıyordum sudenaz arkadaşlarımla hiç geçinemiyordum,anlaşamıyordum hep benimle dalga geçeçeklerini düşünyordum arada bir oluyordu.Tahtaya kalkıp veya parmak kaldırıp sorulara bile cevap vermiyordum.Eğer yanlış bir cevap verirsem sınıfa rezil olursam düşüncesi vardı hep kafamda sınıfımda öyle bir sınıftı hiç ısınamamıştım.Ama şimdi düşünüyorumda keşke öyle davranmasaymışım kalkıp herşeyi söyleseymişim diyorum.

Mesela sana bugünden örnek vereyim şimdiki sınıfım gayet güzel bugün ben sınıfta rezil oldum.:D Biraz rahatsız olduğum için derslere pek katılamıyordum ve coğrafyadan herkes bir soru okuyordu sıra bana geldi benim kafam o kadar dalgın ki sooruyu okurken soru sayısınıda söylemişim (mesela 13.soruyu okuyorum 13 dedim) tabi sınıftakiler koptu buna bende gülmekten sorumu okuyamadım hocada bir yandan gülüyordu.:D:DTenefüs olunca herkes benimle 13 13 diye dalga geçiyordu ama ben bunlara sadece gülüp geçtim .Sana diyeceğim şu arkadaşların her ne kadar seninle dalgada geçseler kötüde davransalar boşver sen onları hiç kafana takma ve gülüp geç inan böylesi daha iyi..hiç bir şeyden korkma özellikle rezil olmaktan onların dalga geçmekle ellerine hiç bir şey geçmiyor sadece kendilerini küçük düşürüyorlar bence...kendini üzmeye deymez.

Emir'in de dediği gibi ''çirkin insan yoktur az bakımlı insan vardır'' benim de arkadaşlarımdan biri geçen seneye kadar böyle düşünüyordu ben çok çirkinim deyip duruyordu bize depresyona girmiş gibiydi ama şuan bu onun umurunda bile değil.Çirkinmiş güzelmiş bunlar boş şeyler bence senin yeterki kalbin güzel olsun.Güzellik,çirkinlik gelip geçiçi bir şey..
  9. MaKeaTyTtö!

MaKeaTyTtö! Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    16
    Ya benim durumum öyle karışık ki... Eğer hepsi anlatılmaya kalkılsa kelimeler yetmez. Ben kendime bile anlatamıyorum. Anlamıyorum. Belki asabi bir insan oluşum beni böyle yapıyor ama bilmiyorum. Yoruluyorum. Hissiz insan oldum çıktım. İnsanları sevmek için bile ne kadar uğraşıyorum. Çok zor durumdayım.
    Bir arkadaşım vardı. Çok seviyordum. Biraz uzak olsun benden kızıyordum. Beklemezse bağırıp çağırıyordum. Ama dün ağzından bir laf kaçırdı. Sadece bir kelime. Benim için de demedi halbuki. Başka biri için dedi. Ve ben ona kızamadım bile. Sevgim bitti. Tükendi. Artık anlamıyorum onu. Sanki o gitmişti de yerine başka biri gelmişti. Bambaşka biri... Nasıl da itici geldi birden. Oysaki bana her daim sempatik gelirdi. Ama bitti işte. Ona diyemedim ama... Ve hala konuşuyorum. Zaten ondan nefret etmiyorum ki konuşmaya dayanamayım.
    Bu gün beni beklemedi. Hiç umursamadım. İyice hissizleştim. N'apacağım bilmiyorum. Ona nasıl söyleyeceğim? Gelecek nasıl olacak? Bu hayatımı nasıl etkileyecek? Hiç bir şey bilmiyorum. Herşey sır gibi saklıyor kendini. Ben artık anlamıyorum kendimi...
    Çok uzaklara gitmek istiyorum. Başka şehire, hatta başka bir ülkeye... Hiç kimseyi tanımadığım bir yere... Ya da sadece 1 kişiyi tanıdığım bir yer. Bundan daha fazlası değil.
    GİTMELİYİM!!!... Ama nasıl? Ya da herkese küsmeliyim ha... Bu nasıl? Hayatımdaki herkese...
  10. Toгgαи

Toгgαи Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.809
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı durum bu sene benim de başıma geldi.geçen sene arkadaşımla o kadar iyidik ki aramızda su sızmıyordu ama bu sene ne olduysa oldu birbirimizden soğumya başladık onun bana karşı almış olduğu tavırlar beni ondan soğuttu bu sene sanki başka bir insan olup çıkmıştı.Diğer arkadaşlarımızla oturup konuştuğumuzda hiç yanımıza gelmiyor tek başına oturuyordu.Bu tavırları benimde moralimi bozmuştu üülümüştüm ve bir gün aldım karşıma konuştum neden böyle yapıyorsun dedim bu sene çok değiştin dedim hissettiğim herşeyi yüzüne karşı söyledim oda anlayışla beni dinledi ve oda bana herşeyi anlattı böylece aramızdaki sorunu çözdük.Bence sende böyle yapmalısın arkadaşını al karşına konuş.

Sayfayı Paylaş