Rasulullah(S.A.V)'ın sana selamı var.

Konu 'Dini Hikayeler' bölümünde EsrarLı_GözLer tarafından paylaşıldı.

 1. EsrarLı_GözLer

  EsrarLı_GözLer Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  7 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.954
  Beğenileri:
  397
  Ödül Puanları:
  36

  Borcunu ödeyemeyen bir fakir,Ravza-i Mutahhara'ya gelipYa Resulallah,şefaat buyur,borcum var ödeyemiyorum) diye hâlini arz etti.Az sonra uyku bastırdı,uyuyakaldı.Rüyasında Peygamber efendimizi gördü.

  Efendimiz aleyhisselam,(Falan yere git,orada şöyle bir zengin var,ona selamımı söyle,borcun kadar parayı iste.Doğru söylediğine delil isterse,her gün bana 100 salevat getirmeden yatmazdı,dün unuttu..Onu hatırlat da bu akşam getirsin) buyurdu.
  Heyecanla uyanan adam,zengin adamı araya araya buldu. Adamın evine vardığında onu, samanlıkta saman elerken gördü.Adam samanın içine beş kuruş düşürmüş onu bulmak için bütün samanı elekten geçiriyordu.Onun bu hâlini görünce taaccüp etti ama,yine de ben vazifemi yapayım deyip,Resulullahın selamını tebliğ etti:
  "Resulullahın sana selamı var.Salevat getirmeyi dün akşam unutmuşsun,bu akşam söylesin buyurdu.Ben ise borçlu bir kimseyim,benim 300 dirhemlik borcumu ödemeniz için Peygamber efendimiz beni sana gönderdi" dedi.

  Peygamber efendimizden selam gelmesi,adamın çok hoşuna gitmişti.Ne dedi,ne dedi diye adama üç defa tekrarlattı.Adam benimle alay mı ediyorsun diyerek gerisin geriye döndü.Fakat zengin olan,hemen önünü kesti,(Ben senin ağzından Resulullah efendimizin selamını daha fazla duymak için üç defa tekrarlattım.Her söylemene 300 dirhem veriyorum.Eğer daha fazla söyleseydin her biri için 300 dirhem verecektim) dedi ve adama 900 dirhem verip gönderdi.
 2. (¯`•вєуαz мєℓєк•´¯)

  (¯`•вєуαz мєℓєк•´¯) Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  5 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.270
  Beğenileri:
  310
  Ödül Puanları:
  36

Sayfayı Paylaş