Rektör Uçar, Yeni Binalarının İnşa Edileceği Alanda İncelemelerde Bulundu

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, Erdoğan Akdağ yerleşkesinde inşa edilecek olan Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve yeni Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin yapılacağı bölgede incelemelerde bulundu.

  Uçar, incelemeler sonrası yaptığı açıklamada, Tıp Fakültesi Hastanesi ve Morfoloji binasının projelerinin hazırlanarak ön çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

  Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Milli Eğitim Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile gerekli anlaşmaların imzalanarak gerekli izinlerin alındığını ifade eden Uçar şunları kaydetti:

  "Erdoğan Akdağ kampüs alanı hızla gelişerek büyüyor. Kampüs alanımızın alt bölgesinde Boğazlıyan yolunun batı kısmında çok uygun elverişli alanlar bulunuyor. Bu alana Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve Hastanesi, derslik, laboratuvar, idari, ofis, öğretim elemanlarının odaları ile sosyal alanlardan oluşan binalar tesis edilecek. 2013 yılında projemiz başlayacaktır. Yozgatımız ve üniversitemiz için hayırlı olsun."

  Uçar, incelemeler sonrası, Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Yetim, Prof. Dr. Abdülhakim Coşkun'u makamında kabul ederek, konuklarıyla bir süre sohbet etti.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş