saç şekillendirme yöntemleri :D

Konu 'Güzellik' bölümünde nar çiçegi123 tarafından paylaşıldı.

1. nar çiçegi123

nar çiçegi123 Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0

Saç Bakımı - Saçlarda Su Dalgası - Saç Şekillendirme:p

Güzel ve bakımlı görünmeye önem gösteren birçok bayanın seçimi saçlara doğallığını bozmadan su dalgasıyla gösterişli bir görünüm sağlamak. Saçları su dalgası yapmak ve saçlarımızdaki bu doğal dalgaları istediğimiz tarzdan yapabilmek için nelere dikkat etmeliyiz? İşte cevaplar…
    Bu yıl etkileyici bir görünüme sahip olmak isteyen bayanlar, dalgalı saçlarını daha bir vurgulayarak lüleli saçlarını kabarta kabarta geziyor.

Uzmanlar, kuaförlerce su dalgası denilen bu saç modelini şöyle anlatmaktadır:

“Biz bu saç modeline su dalgası diyoruz.Saç kendi dalgasında olunca biraz tel tel bir görünüm sağlıyor. Biz de saçın bu kendi dalgasını bigudilerle fakat özel bir bigudilerle ile kıvırcık yaparak dalga dalga olmasını sağlıyoruz. Lakin bu işlemi uygularkende de saçın fazla kıvırcık olmaması lazım.”
    su dalgası

su dalgası

Saçları bu modele sokarken aslında hiçbir işlem kullanılmıyor. Saç hafif bir köpük yardımıyla kendi halinde kurutuluyor. Ardından ise gösterilen bölümdeki saçların uç kısımlarına bu özel maşayla şekil yapılıyor. Burada saçın doğal bir gösterişli olabilmesi için maşayı kullanmak ve maşa hareketlerini doğru ve düzgün yönde yapmak çok önemli.

Siz de bu tür lülelere sahip olmak mı istiyorsunuz, fakat saçım yeterli kadar uzamıyor diyorsanız bunun da dermanı vardır. Normal uzunluktaki saçlarınızın arasına aynı renklerde uzun çıt çıtlar takılmaktadır. Zaten pek çok sanatçının kısacık saçlarına da aynen bu bu uygulama yapılmaktadır.

Böyle bir işlem uygulanan saçlar şekillerini bir yıkamada kaybediyor. Eğer saçlarınızın hep bu şekilde böyle kalmasını isterseniz o zaman su dalgası perma modelini uygulayabilirsiniz. Bu model saçlara sahip olmanın bedeli 10 tldir. Eğer kalıcı olarak bir süre bu saçlarla gezmek isterseniz su dalgası permanın fiyatı ise saçın uzunluğuna bağlı olarak 40 tl ye kadar yükselebiliyor.

Lüle lüle saç modeli olsun isteyenler için ilk önce saçı şampuanlayıp yıkadıktan hemen ardından “**ua bakım” isimli bir ürünü saça kullanıyorsunuz. Ve 5 yıkamaya kadar etkisini gösteren bir ürün olan **ua bakım, 3 – 4 dk. saçta bekletip dinlendirdikten sonra iyice durulanıyor. Daha sonra fön ile saça şekil veriliyor.
  2. ' 1903

' 1903 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    0
    Keşke resimleride koysaydın.
    Maşayı kullanma gerçekten önemli , ben çok iyi yapamıyorum malesef maşayla.

Daha çok düzleştiriciyle kıvırıp şekil veriyorum o zmanda güzel oluyor fakat iyi bi maşa almayı düşünüyorum .

Bide şu çıtçıtlar hiç güzel durmuyo ki
  3. nar çiçegi123

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    evet maşayı kullanmak kolay degil kalınlık falan ayarı tutumuyo :D

resimleri bulursam koyaraım :D

çıtçıt kullanmadım ama güzel durmadını biliyorum :D
  4. ' 1903

' 1903 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

evet maşayı kullanmak kolay degil kalınlık falan ayarı tutumuyo :D

Genişletmek için tıkla...
    peki koyarsan sevirinim :)
    bende kullanmadım , kullanmam da
  • Moderatör Seher

Moderatör Seher Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    905
    Ödül Puanları:
    113

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

evet maşayı kullanmak kolay degil kalınlık falan ayarı tutumuyo :D*
    Genişletmek için tıkla...

Resim yerine videolu anlatım koyarsanız daha iyi olur bence, hem öğrenmiş oluruz nasıl yapıldığını :D
  • nar çiçegi123

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    videosunu bulamadım -_-

aa arıyorum bulursam koyarım :D
  • Sayfayı Paylaş