sadece YGS risk mi?

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde öznur59 tarafından paylaşıldı.

1. öznur59

öznur59 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0

Merhaba arkadaşlar; ben sağlık meslek 2. sınıfım.Alanım sayısal.Sizlere bir kaç sorum olacak=)

Sağlık meslek olarak 9.sınıf dışında sayısal ders görmüyoruz(fizik kimya biyoloji matematik geometri yok) Ama benim sayısalım sözele göre daha iyi..Üniversite olarak Fizik tedavi 4 yıllık istiyorum.Sadece ygs den hazırlanıp FTR yüksek okuluna girmeyi hedefliyorum(puanları 510 civari).
    1) ygs den 440-450 yapmak sizce zor mu?Karşılığı ilk 10.000 e girmek?
    2) Okul puanı en yüksek-en düşük kaç geliyor?
    3) YGS den hazırlandığımda ya yüksekokullar fakülte olursa(ki fakülte mf ile alıyor) ne yapabilirim? her yüksekokul fakülte olmak için mi uğraşıyor.( hiç olmadı ygs den hemşireliğe giderim ama ftr istiyorum)

Dokuz Eylül düşünüyorum.Şimdiden çalışıyorum.Dokuz E.Ü. ygs ile alan 15 yıllık en iyi yüksekokul(ftr için) acaba bu prestiji bozup fakülte olurlar mı?

Diğer ftr yüksekokulları pek iyi değil diye duydum.Öğretim üyesi filan bulamıyorlarmış..

Cevaplarınızı bekliyorum...Şimdiden teşekkürler=)
    Ne kadar uzun olmuş:D
  2. öznur59

öznur59 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    yardım edecek yok mu arkadaşlar?? :*
  3. benqiSu

benqiSu Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Ygsde rahatlıkla yaparsın o puanı zaten yoruma dayalı bi sınav. okul puanıda bildiğime göre okulda kaçıncı olduğuna bakılıyo ona göre hesaplanıyo ama 30un altında gelmez.
    öznur59 bunu beğendi.
  4. öznur59

öznur59 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Okul puanı en yüksek-en düşük kaç geliyor?
    YGS den hazırlandığımda ya yüksekokullar fakülte olursa(ki fakülte mf ile alıyor) ne yapabilirim? her yüksekokul fakülte olmak için mi uğraşıyor

Dokuz Eylül düşünüyorum.Şimdiden çalışıyorum.Dokuz E.Ü. ygs ile alan 15 yıllık en iyi yüksekokul(ftr için) acaba bu prestiji bozup fakülte olurlar mı?

bunlar hakkında bir yorumun var mı acaba? çok yardımcı olursun.
  5. benqiSu

benqiSu Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    okul puanı okuluna göre değişiyor benim okuduğum okul düz lise ve puanı yüksek veriyo geçen yıl giripte birinci olana 80 verilmişti sanırım yani okuluna göre değişiyor o. Dokuz eylülle ilgili bir bilgim yok maalesef ama şimdiye kadar nasılsa öle devam etceğini düşünüyorum.
    öznur59 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş